Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Honann tudok az Internetről...

Honann tudok az Internetről letölteni lőfegyver tervrajzokat?

Figyelt kérdés
Lehet hagyományos anyag tudjátok papír/könyvtárból irodából, de tervrajz legyen ne ábra vagy metszeti kép méretezés nélkül!!!
2009. nov. 10. 20:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
és hogy akarsz fegyvert csinálni? bár nem értek hozzá, de elég komoly felszerelés kell hozzá.
2009. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Teendő lista :

1. Megírod a végrendeleted, arra az esetre, ha az elkészített fegyver felrobban a kezedben és meghalsz.

2. Készítesz magadról egy fénykép sorozatot arcképek és teljes alakos képek arra az esetre, ha felrobban a fegyver a kezedben és örökre csonkolt nyomorék maradsz.


Jó szórakozást !


Ha akkora balf*sz vagy, hogy itt kérdezed meg, hogyan kell megkeresni az információt, inkább lego-val játssz, az való neked.

Egyébként kis angol nyelvtudás, és internet használat gyakorlat kell hozzá. Tanulj !

2009. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt elég sok fenn van. Teljesen legálisak, ingyenesen letölthetők.

Engem érdekelt a fegyverek működési elve, az itteni kezelési útmutatókból szépen ki lehet hámozni.


Értelmes emberek az ilyen anyagokat szerintem normálisan is fel tudják használni, például történelmi munkák kiegészítéséhez, vagy pusztán a kíváncsiságukat kielégítendő.


Aki nem normális és fegyvert akar gyártani, az ilyen útmutatók nélkül is tud.

2009. nov. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azelső válaszadó kérdésre: a fegyverek alapvető alkatrészei különböző nyersanyagokból egy db felsőmaróval+3 max 4 késsel méretre marhatók. Mivel a cső a rugok helyretoló és vezettőrészei forgástestek, ezeket esztergában lehet elkészíteni. A huzagoláshoz ami a legbonyultabb egy áttélezett szerkezet kell aminek ha 250mm-es emelkedésű huzagolást akarsz készíteni és a huzagolás tartó menetemelkedése 25mm akkor az egyik tárcsa tengelye(amibe a cső van befogva z=1-et) forog addig a huzagolásmetsző kereke 10xannyit kell. ennél a megoldásnál a cső fix előtolású/forgó a kés fixállású és mozfó előtolású. A végső fázis a hőkezelés ezt indukciós kemencében végzik(em) vagy legalább a hőkezelési utmutatást én csinálom. ezzel lehet a kivánt vagy extrémebb sziládságúra edzenei nemesíteni stb... az fegyver alkatrszéeit.


A 2. válaszadónak: nem laikus vagyok, információt beszerezni nem bűn kivéve a kiskorúak szexuális tartalmú fotóit, vagy ha az anyag jogvédett! Azt hogy egy lőfegyver ne robbanjon fel a kezünkbe azt az alkatrészek alapanyáganak tipusa, de legfőképp az internetről valóban megszerezhető minden lőszerhez megadott cső/lőszer méret szabja meg. ezt ezred pontosan adják meg, alámenni lehet ez a pontosság rovására megy de felé nem. Gyerekkroban zserttem a legót, amúgy:)Hiába keresgélek fegyvertervrajzokat azt nem igazán digitalizálták internetről nem szedhető le, robbanóanyagreceptet meg annyit találtam már az egész kerületet a levegőröpíthetném:) de ez engem nem érdekel sajnos.


3. válaszadó: ismerem a weboldalt és dokumentumait meg a 1129db-os firearm manuals is megvan, de ezek nem tervrajzok csak mint a kérdésben leírtam ábraák(robbantott, metszeti) stb méret nélkűl. de köszönöm

2009. nov. 11. 06:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Információt szerezni nem bűn, de lőfegyver készítése és engedély nélküli birtoklása már a BTK alá tartozik.

Nem hallottam róla, hogy ma Magyarországon magánszemély engedéllyel gyárthatna/tarthatna otthon egy automata gépkarabélyt.

2009. nov. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Vannak tervrajzok csak keresni kell.

Kb. 5 perc keresgéléssel ezt találtam :


[link]


[link]

2009. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen ezeket ismerem, de zek nem tervrajzok. Szép metszeti képek de se anyagminőség, se méret.

Nincs méret ember! Olyan dokumentáció kellene ami az egyértelmű megértéshez szükséges minden információt tratalmazza. Minden alkatrész minden mérete és türése meg van adva. Anyagminőséget felületi érdességek és összeállítási kép is van. STB... STB....

Amúgy legalább beleástad magad a témába. Ha több kutatómunkával használható anyagot tudsz szerezni, ezekből adsz egy kis ízelítőt, akkor pénzt is adok érte!

2009. nov. 12. 15:54
 8/13 anonim ***** válasza:

Sztem felesleges ilyen dolgok után kutatnod, a fegyver gyártó cégek nem hiszem, hogy bárkivel megosztanák a technológiájukat. Mert lássuk be elég ciki lenne, ha egy fegyver több 10 / 100 millió dollárt érő tervei felkerülnének az internetre, és bármelyik hülye hozzáférhetne ingyen és bérmentve. Ezzel az ipari kémkedés is feleslegessé válna. Minden ország ugyanolyan hihg-tech fegyvereket gyártana, mert a kutatásra és fejlesztésre egy centet sem kellene költenie, hiszen azt már valaki feldobta a netre, ahol bárki számára hozzáférhető.

De ha ennyire érdkel a dolog vegyél egy fegyvert a feketepiacon, szedd szét, és nézdd meg mi van benne.

2009. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

próbálkoztam fegyvert szerezni, de rohadt nehéz. Még továbbra is probálom és akor valóban nincs szükség a tervrajzokra. Azthiszem félreérthető voltam. Nekem nem lézerfegyver meg OICW tervek kellenek.

Jól bevált kostrukciójú, megbízható de nem muzeális (Kór<II.világháború) fegyver főleg pisztoly tervrajzai érdekelnek.

pl.: Beretta 92FS (1972), Cz 75 szintén 80-as évek, Tokarev TT38(na ez II világháborús de nagyon megbízható), Stechkin APS v. Makarov, UZI.

Bárki bármilyen hasznos információval rendelkezik jelleze privát, adjon ízelítőt. Megegyezünk!!!

2009. nov. 13. 18:09
 10/13 A kérdező kommentje:

Ja meg eszembejutott, hogy valami szupertitkos nem detektálható FBI kémprogram 9s letölthető volt asszem egy hétig a NETről. nem kamuzok majd utánnanéztek.

És hol van egy 70 évek pisztolyának tervrajza egy ilyen kémprogramtól:) csak a baj hogy nem találom úgyis valaki finnek amerikaiak javítgatják fegvyereiket, levették a méretet anyagot csak neeeeeeeeeem találoooom.

2009. nov. 13. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!