Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ki tud még itt villámolvasni?

Ki tud még itt villámolvasni?

Figyelt kérdés
Mikor elsőnek olvastam róla hihetetlennek tartottam, azután meg mikor nem tudtam elsajátítani totál hülyeségnek. azonban múltkor a könyvtárban rábukkantam erre a könyvre, és gondotlam nem veszítek vele semmit.. sőt sikerült elsajátítanom a villámolvasást. Éppen hogy ránézek a szövegre és 10/9 választ tudtam. HIHETETLEN de igaz!
2013. okt. 29. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Most ez reklám akar lenni?

....

A villámolvasást 5%-ban lehetségesnek tartom, de nekem soha nem volt erre szükségem. Régebben - mikor még sokat olvastam, néha 300-400 oldalt olvastam el 3-4 óra alatt.

2013. okt. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem reklám, csak úgy sikerült. hát te akkor már alapból villámolvashattál, de egyébként nekem is volt egy ilyen gyorsabb tempóm az a átlag embereknél
2013. okt. 29. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is gyorsan olvasok. De nem elég átfutni a sorokat, hanem meg is kell érteni, amit olvasol. Ez pedig villámolvasásnál nem lehetséges.
2013. okt. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de lehetséges, mert szövegértési kérdések voltak utána, tehát értettem a szöveget.
2013. okt. 29. 19:17
 5/8 2xSü ***** válasza:
Nem tudom, de ez nekem mindig „gyanús”. Oké, hogy gyorsabban elolvastad, de jobban is érted? Azt hiszem a mennyiség jelen esetben is – mint úgy általában – a minőség rovására megy. Mikor olvasok, akkor sokszor megállít egy apró mellékmondat is, mert felmerülnek bennem gondolatok, összefüggések. Ha végigrohannék csak egy szövegen, valószínű sokkal kevesebbet tanulnék, értenék meg belőle. Oké, hogy az olvasás sok esetben nem 100%-os hatásfokú, ezen esetleg lehet is javítani, de minél hosszabban olvasol, annál több jön át az adott szövegből. Nem baj, ha egy-egy mondat esetén elkalandozik a figyelmed, mert ez jelenti azt, hogy gondolkodsz is arról, amit olvastál.
2013. okt. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
visszamondani nem is tudom amit olvastam, de ellenörző kérdéseknél kiderült, hogy értettem amit lefényképeztem az agyammal.
2013. okt. 29. 20:55
 7/8 A kérdező kommentje:
végülis nagyjából eltudom mondani...
2013. okt. 29. 20:55
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Ez áltudományos marhaság !
2013. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!