Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Programozas: Hogyan tudok egy...

Programozas: Hogyan tudok egy olyan programot irni mely kiiratja nekem az 'n' szam permutacioit?

Figyelt kérdés

Sziasztok diak vagyok es van egy hazi feladatom es probalkoztam ithol minden felevel de nem jon az iklet ezert kernem segitsegeteket.

Az a feladat hogyha van egy n szamom mondjuk pl 5 annak a program irja ki az osszes permutaciojat ami 5!=120

Nem tudom ertheto e a helyzet??? tehat ugy h :

1 2 3 4 5

1 2 3 5 4

1 2 4 3 5

...

C++ ban dolgozunk, keremszepen ne legyen tul kompliklat tehat alap muveletekkel. en ugygondoltam h esetleg egy ket soros matrixot hasznalok fel es az elso soraba be irom az elso n tagot, csak azt nem tudom h hogy tudom megcserelni a sorendet.


Koszi szepen elore is



2013. nov. 2. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy jól értelmezed a feladatot?

1 számnak 1 permutációja van.

5-nek pl 5 és kész.

1-től n-ig tartó számoknak kell kiírni az összes permutációját?

Ez nagyon egyszerű, n darab ciklus kell, és ezeket kell egymáson belül pörgetni.


Ha n egy tetszőleges bekért paraméter, akkor kicsit nehezebb a helyzet.

Szerintem egy n elemű tömb kéne, aminek a végéről elindulsz és a visszafelé lépkedve növeled mindig az elemeket, amikor eléred n-et, akkor növeled az előzőt is.

Ezt most csak így elképzeltem, de talán megoldható.

2013. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
bocsika meg kezdo vagyok :D picit konkretabban, ragjatok nyugottan a szamba: mondjuk egy pseudokodal vagy valami mert elvesztettem a fonalat :))
2013. nov. 2. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Csinálj öt egymásba skatulyázott ciklust!

A ciklusok fussanak 1-től 5-ig!

Ha a ciklusváltozó nem egyenlő semelyik külső ciklusváltozóval sem, akkor végrehajhatók a belső ciklusok.

A legbelső ciklusban, ha a ciklusváltozó nem egyenlő egyikkel sem a négy külső közül. Írasd ki az öt ciklusváltozót!


Ne nyavalyogj azért, hogy 5^5=3125 próbálkozásból 5!=120 találat lesz! Ez még gyorsan fog menni.

2013. nov. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2013. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!