Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy tekercsem, hogyan...

Van egy tekercsem, hogyan tudom megállapítani az induktivitását?

Figyelt kérdés

2013. nov. 6. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Megállapítani nem egyszerű, mérni viszont drága:

[link]

2013. nov. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%

Van egy módszer, csak egy etalon ellenállás ( pl. 1k ), és feszültségmérő kell hozzá. Az ellenállást sorba kell kötni a tekerccsel, váltóáramot adunk rá, és 3 feszültség mérést végzünk. Hogy túl is éljük, egy trafóról tápláljuk 3 - 48 volttal.

A probléma, hogy rengeteg számolással jár. Egy régi Rádiótechnikából vettem az ötletet, eredetileg, grafikus szerkesztéssel oldották meg a feladatot.

Számoljon a gép! - Írtam rá programot. Ha van Visual Basic-ed ( MSVBVM60.DLL nélkül nem működik ) elküldhetem a programot.

2013. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4%

A módszer leírása:

[link]

A számítási példa vége lemaradt, 2100/(6,28*50) = 6,7 Henry

2013. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
4%

Teszteltem az előbb leírt mérési módszer alsó határát, 200 mH ( 0,2 H ) induktivitás még mérhető vele. Bár már zavar a hálózat ingadozása. ( DMM-nél a második tizedes ugrál.)

Ha a tekercsed ennél kisebb induktivitású marad a Weatstone-híd.

Kell néhány ismert értékű induktivitás, valami hanggenerátor, potenciométer, és egy régifajta, nagy-ellenállású fejhallgató. Egy modern füles is megteszi, ha megtoldod egy tranzisztorral.

Rossz hír:

A módszer hátránya, hogy a készen kapható induktivitások +- 10% tűrésűek, és a tizen-valahányadik mérés után a pokolba kívánod a kis füttyöst.

Jó hír:

Dolgozok rajta, hogy legalább a második hátrányt kiküszöböljem.

2013. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Miért vannak ezek ennyire le pontozva?
2022. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!