Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem lehet atomreaktort...

Miért nem lehet atomreaktort üzemeltetni pl. egy kisebb városnak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. egy tengeralattjáróban is elfér egy reaktor akkor miért ne férhetne el egy kiesebb város külső kerületénél?

2013. nov. 18. 23:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
És ki fizeti?
2013. nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A városban lévő nagyobb cégek, lakosok.

Cserébe hosszú távon ingyen energiát kapnának, esetleg exportálnának is.

2013. nov. 18. 23:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Mint például Paks közelében?
2013. nov. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy kisváros, mellesleg megjegyzem, hogy még egy nagyobb város sem lenne képes annyi értéket megtermelni, amiből tudnának fizetni egy saját reaktort, főleg, hogy a cégeknek abszolút nem érné meg beruházni egy ilyen projektbe a lakosság egymaga pedig képtelen lenne fizetni.

Nem is beszélve a kockázatokról, amiket egy reaktor magával hordoz. Nem véletlen, hogy nem szívesen építenek atomerőműveket.

2013. nov. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Makoscsiga ***** válasza:
50%
Te miért nem építesz magadnak atomerőművet? Lenne ingyen áram, anyádéknak nem kellene fizetni érte, sőt, még el is tudnátok adni? Esetleg nincs rá pénzetek? :D jahkérem...
2013. nov. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt az előbbiekben említett pénz az akadály, másrészt az, hogy szükség se nagyon van rá. Magyarország teljes energiafelhasználásának csaknem felét adja Paks, az egyetlen atomerőmű, ami hazánkban működik. Még két ilyen, és fedezhetnénk belőle a teljes energiafelhasználásunkat, és még külföldre is exportálhatnánk áramot. Tehát a legnagyobb városok közelében még van értelme atomerőművet építeni, de minden kisváros közelében még akkor sem lenne, ha lenne rá pénz. Érdemesebb lenne a meglévő(ke)t bővíteni újabb reaktorokkal, az olcsóbb lenne, és ugyanannyi pénzből hatékonyabb.
2013. nov. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

+ adalékok az előttem szólókhoz:

Csak folyó mellett lehet. Nem lehet akármilyen kicsi.

Nem lehet széles határok között változtatni a teljesítményét - ahogy a fogyasztás változik.

A tárolás nem megoldott, rendszerek összekötése, többet fogyasztok <--> többet termelek - komplikált.

2013. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2013. nov. 23. 08:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés bennem is felvetődött már, igaz én nem Paks méretű erőművekre gondoltam. Szvsz. simán lehetne a tehetősebb városoknak külön-külön, méretre "szabott" erőművük...
2013. nov. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igazából én se Paks méretűre gondoltam.
2013. nov. 24. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!