Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miből öntsek fogaskereket...

Herakles kérdése:

Miből öntsek fogaskereket otthon? Epoxi, műanyag, pvc?

Figyelt kérdés

Tönkrement a háztartási húsdarálóm egyik műanyag fogaskereke. Iszonyat drága a pótlása, ezért úgy döntöttem elkészítem házilag.

Sikerült gyurma negatívot csinálnom belőle, kijavítva benne a ledarált fogakat.

Kérdésem, volna itt olyan akinek van anyagismerete és tudna javasolni anyagot, amiből kiönthetném a formát? valami ami eléggé megkeményedik és be is tudom szerezni.


Gondolkoztam műanyagon is (PET palackból vagy PVC csőből olvasztva), de azt csak forrón tudom önteni. Akkor azonban gipsz pozitívat kell csinálnom a gyurma negatívba, arról agyag negatívot, amibe a forró műanyagot önthetem.... elég macerás.


Szóval elsősorban valami hidegen önthető, nagyon megkeményedő, olcsón beszerezhető javaslat kellene!

Köszi!



2013. nov. 20. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Én valami hasonlóval próbálkoznék:

[link]

2013. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


szerintem 1000ft ért megcsinálják.

2013. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Ez nagyon jó lenne, de 4500 + 1100 = 5600 Ft. és nem is biztos hogy sikerül. Egy komplett hajtómű a darálóba 10eFt. Szóval valami olyan anyagra gondoltam, ami 1000 Ft alatt van. Pl. valami kétkomponensű akármi ami jól megkeményedik és bármelyik X boltban beszerezhető...


2. válaszoló: ugyan ez a gond. A gyurma negatívról bizti nem csinálnának öntvényt, az eredeti fogaskerék fogai pedig le vannak darálva félig. Szerintem nem járható út. Ráadásul elég cifra fogaskerék az, még meg is van csavarintva a fog rajta és két méretből áll össze, elég kacifántos formálya van. Kicsit ehhez hasonlít: [link]

2013. nov. 20. 16:44
 4/7 anonim ***** válasza:

hogy sikerült megcsinálni a negatívot evolvens profilúra?

Egyébként a műanyag öntésnél több probléma is van, mivel ha a degradálodási hőmérséklet felé hevíted akkor tönkre megy a műanyag. Ami PVC esetén olvadás 150°C degradálodás 200°C. Elég nehéz a kettő közé belőni házilag.

2013. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4. válaszoló:

Köszönöm, le is tettem a PVC-ról...


Nos, a meglévő fogaskerékről vettem le a mintát, így a negatív is evolvens. A hiányzó fogaskerékrészt pedig úgy egészítettem ki, hogy 180 fokkal elforgatva ismét belenyomtam a gyurmába. Így teljes lett a kör. Picit tűvel igazítottam a gyurma mintán. Ennyi...

2013. nov. 24. 21:10
 6/7 anonim válasza:
Én talán polietilénnel próbálkoznék. Ha 175 Celsiuson tudod tartani amíg olvasztod (semmiképpen se 200 fölé, az a degradálódási hőmérséklet)akkor elvileg szobahőmérsékletre lecsökkenve kemény-szívós anyagot kapunk, jóval az üvegesedési hő felett. A leggyakoribb előfordulása háztartásokban talán a mézes mackók lehetnek :)
2014. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ha tartós végterméket akarsz akkor mindenképpen polioximetilén (pom)ból kell csinálnod, ez tipikusan műszaki műanyag, legegyszerűbb módon szerintem egy másik fogaskerék beolvasztásával tudsz hozzájutni, de jellemző még műanyag csapokban, szelepekben, gitárpengetőkben, fontos tudni, hogy ezeket a műanyagokat szárítani is kell és nem elég csak formába önteni, szükség lesz egy kis nyomásra is, hogy szétterjedjen az anyag, legjobb ha egy az eredeti fogaskeréknél nagyobb tárcsát öntesz és fogazógéppel abból maratsz szakemberrel fogat rá, így innen nézve elég nehéz lenne a megvalósítás, sok sikert hozzá :D
2016. máj. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!