Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mit kell jobban tanulnom,...

Mit kell jobban tanulnom, hogy régész lehessek? 16/L

Figyelt kérdés
2009. nov. 21. 08:52
 1/10 anonim válasza:
100%
én is az akartam lenni:D most is egy kicsit, szerintem biológiát, történelmet, földrajzot
2009. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Szia!


Nem árt ha nagyon szereted a törit, és valamennyire jóban legyél a földrajzzal. :)

Viszont a jelentkezésnél ezeket nézik: történelem és

latin v. magyar v. egy idegen nyelv

Ja és igen, készülj, hogy nagyon-nagyon jó érettségikre és esetleg pluszpontra is szükség lesz, mert elég magas pontok szoktak kijönni a Történelem-régészet szakirányra...

2009. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen történelmet. Emellett az sem árt ha egy-két nyelvet is jól megtanulsz.
2009. nov. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ELTE régész szakra felvételi tárgy a történelem és egy választható, amibe szinte minden tárgy beletartozik (ez azt jelenti, hogy ami a történelem mellett a legjobban sikerül az érettségin).

De úgy készülj, hogy nagyon kevés régészt vesznek fel, ezért a ponthatár nagyon magas.

És magában régész szakkal szinte semmire sem mégy. Mellé kell egy minor is. Legjobb történelem, művészettörténet, vagy valami hasonló kéne.

A régész alapvetően nem csinál semmit, csak kiássa a cuccokat és megmondja, hogy hova kell küldeni, hogy kik foglalkoznak azzal a korral, amiből a lelet való. Ez lényegében nem sok. Úgyhogy a "csomagköldés" másik felén is ott kell lenned, hogy csinálhass valamit. Azok pedig a történészek, művészettörténészek stb.

2009. nov. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

vitatnám, hogy keveset vesznek föl. 20-30 ember egyetemenként kevés az általános orvosi szakhoz, de gondolj bele, kinek kell évente két tucat régész? a fele nem tud elhelyezkedni.

a törire kapcsolj rá szerintem. a latin sem árt, valamilyen idegennyelv mindenképpen szükséges.

nem tudom, máshol hogy van, az elte régészetén például nem lehet minort felvenni, a 180 pont úgy jön ki, hogy 90 töri- 90 régészet. én is szerettem volna minort felvenni mellé, de mivel nem lehet, kénytelen vagyok második szakként felvenni azt, ami érdekel.

2009. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én történész vagyok, úgyhogy ennyire behatóan nem tudom.

De akkor második szakként nem árt mást felenni.

Mellesleg latin nélkül is elboldogulsz, Ott is tanítanak. A régészet a "néma történelem", úgyhogy idegen nyelv nélkül is meglehetsz, de tényleg nem árt.

2009. nov. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De jól gondold meg, én töri szakos vagyok, de sok régész ismerősöm van.

Ha arra számítasz ami a filmekből lejön, akkor felejtsd el. Száraz, mint a matek.

2009. nov. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is töris vagyok. Nem nagyon ismerek régészeket, úgyhogy ennyire nem tudom, de ami nekünk volt Bevezetés a régészetbe tárgy, azt szerettem.

Na de az tény, hogy ami a filmekből átjön az mese habbal.

2009. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11:32 vagyok. az idegen nyelv azért nem árt, mert a kötelező irodalom, a cikkek, tanulmányok 80%-a németül, angolul stb. van. legfeljebb "mély vízbe dobva", olvasás közben tanulod meg az adott nyelvet :) hajrá.
2009. nov. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

tényleg a történelem az semmi ahhoz, képest, amit a nyelvekkel kapcsolatban kell tudnod. németre nagyon hajts rá, és az angolra is... és készülj fel, hogy az egyetemen ez az alap lesz, ott még továbbiakat kell tanulnod

de sok szerencsét, én most fogok jelentkezni:)

2009. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!