Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy futó 200 m-es versenyt...

Egy futó 200 m-es versenyt 20,2 másodperces eredménnyel nyeri. Egy kerékpáros 36 km/h sebességgel halad. Melyiknek nagyobb a sebessége?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek :/

2013. dec. 5. 16:20
 1/6 anonim válasza:
Gyakorlatilak a futóé máskép a kerékpárossé :D :P :))
2013. dec. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
de miért?:D vagy ezt hogy számoltad ki??
2013. dec. 5. 16:29
 3/6 anonim ***** válasza:
200/20,2<36000/3600
2013. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A futó sebessége 35,64 km/h. Vagyis a kerékpáros a gyorsabb.
2015. ápr. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Brain Storming ***** válasza:
Amikor ránéztem a feladatra, egyből rávágtam, hogy a kerékpáros ):o) Országúti kerékpárosként gyakran szóba kerül a 36 km/h-s sebesség, ami azért szép "kerek" szám, mert pont 10 m/s - így 100m = 10s, 200m = 20s, szóval 20s fölött már lassabb.... Ez így nem sokat segít egy fizikapélda megoldásában, csak demonstrálni szerettem volna, hogy az elemi kinematika bizonyos hobbikban rutinszerűen az ember vérévé válik, ergo megéri valamennyire rendesen megtanulni a suliban ):o) (Persze a komolyabban vett sport emellett iszonyat sok dolgot taníttat meg az emberrel, különösen akkor, ha az embert nem egy edző ugráltatja: élettan, táplálkozástan, logisztika, pszichológia, stb.)
2015. ápr. 4. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha azt kérdezem most,hogy egy montenbikével mennyi idő alatt lehet álló helyzetből felgyorsulni 30 km/h ra? Kinek mi a válasza?
2017. szept. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!