Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire jó több frekvencia a...

Mire jó több frekvencia a mobilszolgáltatásban?

Figyelt kérdés

Azt értem hogy kell, de miért kell pl. több a Telekomnak?

A frekvenciának lenne köze a lefedettséghez? Az nem a kihelyezett adóktól függ?



#mobil #tudomány #frekvencia #mobilszolgáltatás #mobiltartomány #frekvencia pályázat #frekvencia érték
2013. dec. 9. 15:02
 1/4 Csxeba ***** válasza:
Én nem értek hozzá, de a wifi jeléből kiindulva ha egy csatorna (azaz frekvenciatartomány) nagyon le van terhelve, akkor ott jelveszteség lép fel.
2013. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy adott sávszlességű csatornát egyszerre csak egy-egy eszköz használhat. Ezt némileg ki lehet terjeszteni különböző közeghozzáférési módszerekkel - például a TDMA-val (Time Division Multiple Access): ahol egy csatornához egy-egy eszköz egy-egy ideig férhet hozzá - de csak véges számig. Ezért van új csatornák használatára szükség.


És mivel a mobiltelefonon nem csak hangot, hanem adatot is forgalmazhatunk még több csatorna kell, újabb és újabb frekvenciatartományokra van szükség.


Ezért kellett a "digitális átállás" is, hogy az analóg televíziócsatornák által elfoglalt hatalmas sávszélességű csatornák helyett a digitális televíziócsatornák kisebb helyet foglalknak, így lehet frekvenciasávokat felszabadítani.

2013. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ez hát elég bonyolultan hangzik.


Nem értem pontosan hogy mondjuk a Telekomnak miért kell még, a Telenornak meg a Vodafone-nak meg nem.


Meg azt se, hogy miért ürítették ki a 400-800-as frekvenciákat anno. (áthelyezték egy másik frekvenciára).


Mi a különbség a kisebb és nagyobb frekvencia között?

2013. dec. 9. 18:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem pontosan hogy mondjuk a Telekomnak miért kell még, a Telenornak meg a Vodafone-nak meg nem. "

Azért, mert a T-Mobile dinamikusabban fejlődik, a Telenor meg a Vodafone meg nem.


"Meg azt se, hogy miért ürítették ki a 400-800-as frekvenciákat anno. (áthelyezték egy másik frekvenciára)."

Az alacsonyabb frekvencián szűkebb szélességű csatornák alakíthatóak ki: a régi NMT-450 rendszernél 5 MHz-es frekvenciatartományt szabtak ki, amin 200 analóg csatorna (szóval 200 felhasználó) foglalt helyet; a GSM-900 rendszerben már a 25 MHz-es frekvenciatartomány kapott teret, ahol 124 csatorna került kialakításra, és egy csatornán 8 felhasználó (összesen így 992 felhasználó) osztozkodhat.


[link]

2013. dec. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!