Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » MATEKOSOK! Van egy derékszög....

MATEKOSOK! Van egy derékszög. Ennek pontosan a felére egy ceruza van rakva a hegyével pontosa a felére. /a ceruza függőlegesen áll és a hegye van pontosan a felénél a szög egyik száránák/ Ez a ceruza elkezd csúszni. Milyen vonalat húz? Egyenes/Görbe.

Figyelt kérdés
Ezt hogyan lehet megtudni? RÉSZLETESEN és nagyon EGYSZERŰEN magyarázzatok légyszi. HA kell és tudtok rajzoljatok is... ötletem sincs.. Köszönöm

#matematika #tálesz tétel
2013. dec. 9. 21:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
talán a TÁLESZ tétel kell hozzá...
2013. dec. 9. 21:03
 2/11 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy a "derékszög pontosan felére van rakva"? Nem tudom értelmezni.
2013. dec. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A függőleges szárának pontosan a felén ér a ceruza hegye a szárhoz
2013. dec. 9. 21:28
 4/11 anonim válasza:

Egyaltalan nem ertem a feladatot. A derekszog egyik szaranak a felere helyezem a cerzuat, ha jol ertem. De.. a szog szarai olyan hosszuak, amilyenre huzom oket, szoval a fele is ott van, ahol akarom.

Meg mit jelent az, hogy a ceruza elkezd csuszni? Megis milyen erovel, milyen iranyba, a ceruza pontosan melyik resze "kezd el csuszni"?

Szamomra a feladat teljesen erthetetlen es butasag.

2013. dec. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezek nem végtelen egyenesek hanem meghatározott hosszúságú szakaszok. nem tudjuk mekkorák. DE a függhőleges szkasznak a hoszsának a felén van a ceruza hegye ahonan elkezd csúszni
2013. dec. 9. 21:32
 6/11 anonim válasza:

Ad 1) a derekszognek nincs fuggoleges szara, a deregszoget ket felegyenes alkotja, amelyek egy pontbol indulnak ki.

Ad 2) meg mindig nem ertem, hogyan csuszik a cerka. Milyen vonalat huz? Hat amilyet akarok. Ha selejtesebb cerkarol van szo, akkor meg semmilyen vonalat nem huz.


De a valaszom az, hogy egy egyenes kort huz (vegtelen sugarut).

2013. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
de MIÉRT húz végtelen sugarat?
2013. dec. 9. 21:51
 8/11 anonim válasza:
Csak ugy ramondtam, egyaltalan nem ez a valasz.
2013. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:DDDDDDD
2013. dec. 9. 22:05
 10/11 anonim ***** válasza:
A ceruza, akárhova rakod, mindig random vonalat húz, erre tapasztalatból rájöhettél
2013. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!