Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tényleg nem lehet fejleszteni...

Tényleg nem lehet fejleszteni az iq-t?

Figyelt kérdés
olvastam egy kérdést itt gyk-n, és azt írták a váalszolók, hogy nem lehet fejleszteni. pedig én nagyon is úgy tartom hogy bármeddig lehet fejleszteni, és én sok ilyen cikket olvastam hogy már a todósok szerint is lehet fejleszteni, régen tartották úgy hogy nem. Én saját magamon is tapasztaltam a fejlődést
2013. dec. 19. 14:20
 1/4 Shai-Hulud ***** válasza:

Az IQ folyamatosan változik az ember élete folyamán.

Gyermekkorban növekszik, gyakran lépcsősen, ugrásokkal, ahogy a gyermek felfedezi maga körül a világot, tanul, és megérti az egymáshoz kötődő folyamatokat. Emiatt az IQ-ja emelkedik, úgy 16-17 éves korig.

Ezért van a Mensa HungarIQa felvételi esetén 17 éves korhatár kikötve.

Innen az IQ nagyjából 26-30 éves korig lassan, és kis mértékben emelkedik, majd úgy 45-55-ig stagnál.

Ezután pedig lassan, de folyamatosan enyhén csökkenő tendenciát mutat.

Ezek persze átlagok, ettől egyénenként igen nagy eltérések is lehetségesek.

Általánosságban elmondható, hogy az életkornak megfelelően súlyozott IQ az ember nagykorúsága idején állandó. Ez azt jelenti, hogy ha az életkor szerint korrigálják a mért IQ-t, akkor az nagy átlagban ugyanannyi az ember élete folyamán (felnőtt korban).

2013. dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

IQ tesztek és az IQ mérés nagyon sok logikai készséget kívánnak meg. Ezeket logikai feladatok gyakorlásával, logikai trükkök tanulásával lehet fejleszteni.


Lehet fejleszteni. Sőt játékosan lehet fejleszteni!

2013. dec. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első, milyen igazad van!

A saját példámon tapasztalom, hogy tényleg nagyjából 17 évesen tanul meg az ember mindent, ami a lényeg. Utána egyetemen, s az élettapasztalataiban csak finomítja és valamilyen speciális témában mélyíti csak el a tudását.

2013. dec. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ezeket logikai feladatok gyakorlásával, logikai trükkök tanulásával lehet fejleszteni."


igen, ezeket, de nem az IQ-t, ami egyébként eléggé homályos fogalom, de mindenesetre nem tudsz okosabb lenni, csak tájékozottabb és gyakorlottabb, szóval az eredeti kérdésre a válasz szerintem, hogy nem lehet

2013. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!