Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valószínűségszámításból,...

Valószínűségszámításból, hogyan kell ezeket a "visszatevéses" feladatokat megoldani? Pl. : A 32 lapos magyar kártyából 4 lapot húzunk visszatevéssel. Mekkora annak valószínűsége, hogy legalább két pirosat húzunk?

Figyelt kérdés

2013. dec. 21. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos én csak hangosan fogok gondolkodni, nem hiszem, hogy jó a megoldásom.

32 lap közül 8 piros.

Legalább két pirosat húzunk vagyis lehet benne 2;3;4 piros.

Javaslom, hogy ne egyenként számolj, hanem nézd meg mennyi az összes eset és abból vond ki a "hibásakat".

2013. dec. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
én ha tudtam volna ezt mármint ilyen valószinűség számitást akkor meglett volna a kettes de az a baj olyankor bestreszelek és nem tudok logikusan gondolkodni
2013. dec. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel visszatevéses, minden húzásnál p = 8/32 = 1/4 esély van a pirosra.

Az, hogy négyből PONTOSAN 2* - binom. eloszlással :

[link]


P(4,2) = komb(4;2) * (1/4)^2 * (3/4)^2

Kiszámolod még P(4,3)-t és P(4,4)-t is és hozzáadod.

P(4,3) = komb(4;3) * (1/4)^3 * (3/4)^1

P(4,4) = komb(4;4) * (1/4)^4 * (3/4)^0

Vagy: 1 - P(4,0) - P(4,1)

2013. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez utolsó válasz kielégítő volt! :) Most már tudom miért nem tudtam megoldani ezt a példát... a tananyagban olyan ellenőrző kérdések közt van ez a példa, amik előtt még nem is volt szó binomiális eloszlásról. Kicsit nehéz lett volna enélkül. :)) Köszönöm még egyszer!
2013. dec. 21. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!