Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudtok ilyen matematikai...

Tudtok ilyen matematikai részterületet mondani, ami nem haladja meg sokkal a középiskolai szintet?

Figyelt kérdés

Kicsit h...je kérdés, mert csak azt utdom el mondani, hogy mi nem.


Tehát NEM geometria, számelmélet, algebra, aritmetika, halmazok, valószínűség, kombinatorika, gráfok, logika, függvények. Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. dec. 28. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy lenne ilyen.

Vagy annyira "részterület", hogy nincs nagyon mit vizsgálni, kutatni rajta: pl. elsőfokú egyismeretlenes valós egyenletek...

De ez nem is nevezhető részterületnek, ugye.


Vagyis sztem nincs olyan, amit keresel.

2013. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erősen öregszem, ennek tudom be, hogy nem értem a kérdést.
2013. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan matematikai részterület amihez a többi más ágból legalább egy nem kéne, hogy foglalkozni is lehessen vele. Talán amikor elsőben megtanítják a tíz különböző számjegyet leírni, az még nem tartozik egyikhez se.


Ha a matematika "tartalomjegyzéke" érdekel, akkor az itt van: [link]

2013. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az általad felsoroltak mindegyikének vannak középiskolai, és magasabb szintű részei is.

???

2013. dec. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 2. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!