Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tag összeadásnál, és tényező...

Tag összeadásnál, és tényező szorzásnál van, vagy fordítva?

Figyelt kérdés
Úgy tudom szorzásnál vagy magasabb rendű műveletnél vannak a tagok, és összeadásnál a tényezők, de a matektanárom azt mondta, hogy fordítva van, és ezzel teljesen összezavart. Azt mondta, hogy a + b egy tag, és a benne szereplő ismeretlenek a tényezők.
2014. febr. 22. 12:38
 1/4 2xSü ***** válasza:

Vegyük a tag-ot, mint a testrész szinonimáját. A tagok összessége teszi ki az egészet.


Σvégtagok = bal kéz + jobb kéz + bal láb + jobb láb


A tényező meg annyit jelent, hogy valami hozzájárul-e az eredményhez, meghatározza-e azt. Lásd a környezeti „tényezők” határozzák meg a környezet állapotát. A szorzatnak van ilyen tulajdonsága. Ha az egyik szorzót a kétszeresére veszed, akkor az eredmény is kétszeres lesz. Sokkal jobban meghatározza a szorzat eredményét, ha a szorzó értéke változik, tehát sokkal inkább tényezője az eredménynek a szorzó. Matematikában tehát tényleg a szorzásnál használjuk a tényezőt, mint fogalmat. Angolul factornak hívják, ez is jó alap lehet a megkülönböztetésükhöz. Ha valami kétszer akkora faktorral szerepel, akkor valóban kettővel való szorzásról van szó.

2014. febr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De én, úgy tanultam, hogy (a + b)-ben az ismeretlenek a tagok, és az egész kifejezés pedig a tényező. Most akkor mégsem így van? Végig rosszul mondták?


[link]


Itt is úgy mondják már az elején, ahogy én, hogy az "a" és a "b" a tagok.


Ezt is írja:

"Kivonás tulajdonságai: a tagok nem cserélhetők fel, nem csoportosíthatók, és a zárójel sem hagyható el."

2014. febr. 22. 18:49
 3/4 anonim válasza:
(a+b)-ben összeadás van, így az ismeretlenek: a és b valóban a tagok. Az egész kifejezést a kontextus alapján nevezhetik tényezőnek: (a+b)*c esetén összeszorozzuk a tényezőket: (a+b)-t és c-t. Maga a és b tagok, hiszen ők nem összeadásban szerepelnek, nem szorzásban. Az összegük szerepel szorzásban.
2023. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
*hiszen ők összeadásban szerepelnek és nem szorzásban
2023. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!