Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy kell kiszámolni, hogy...

Hogy kell kiszámolni, hogy hányféle lehetséges állás van a rubik kockán?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 43 252 003 274 489 856 000 variáció van, de ez hogy jött ki?

2014. márc. 9. 11:55
 1/5 anonim válasza:

[link]


Itt van egy képlet rá, de azt ne kérdd, hogy meg is értsem

2014. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nem értem miért nem hozza be elsőre azt az oldalt, tehát akkor még rá kell menni a Rubik's Cube oldalra ott középen
2014. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 throwaway4 ***** válasza:
100%

Két különböző kérdés lehetséges ezzel kapcsolatban. Az egyik, hogy a kockát szétszedve és újra összerakva hány lehetséges állás létezik, ezt az 1-3. pontok számítják ki. A másik, hogy csak forgatással egy állásból összesen hány állás érhető el, ezt tartalmazza a 4. pont.


1. A közepek


A közepeknek csak egyféle lehetséges állásuk van. Összesen 1 lehetőség.


2. Az élek belsejei


Ezekből 12 van és kétféleképp lehet őket egyesével orientálni. Összesen 12! * 2^12 lehetőség.


3. A sarkok


Ezekből 8 van és háromféleképp lehet őket egyesével orientálni. Összesen 8! * 3^8 lehetőség.


Így, ezek összeszorzásával nem a te számod jön ki, hanem egy pont tizenkétszer akkora szám: 519 024 039 293 878 272 000.


4. A lehetetlen pozíciók


Nem minden pozícióból lehet minden másikat elérni. Például ha megcseréled egy él orientációját a kész kockából, sehogy sem lehet forgatással újra a kész állapotot elérni. Ilyenkor a lehetőségek egy új világát (csoportelméletben: "pályáját") hozod létre. Összesen 12 ilyen világ létezik, mindegyiknek ugyanannyi lehetséges állása van. Ennek a bizonyításába nem mennék bele, mert viszonylag körülményes. Innen jön a 43 252 003 274 489 856 000.

2014. márc. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 Én sem értem miért nem hozza be rögtön, link alapján be kéne, de mindegy, mert így is megtaláltam amit mondtál, kösz.

#3 Köszi a magyarázatot.

2014. márc. 9. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!