Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ez a trikopter hogyhogy nem...

Ez a trikopter hogyhogy nem rendelkezik szervóval? A quadrokopter szervó nélküli azt tudom. A helikopternek minimum kettő van. De a trikopternek ugy tudom kell egy a hátsó motorhoz.

Figyelt kérdés
[link]
2014. márc. 12. 09:12
1 2
 1/16 Tengor ***** válasza:
Miért kellene? A rotorok sebességének módosításával tud közlekedni.
2014. márc. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A trikopter hátsó rotorját szabályzottan dönteni is kell manőverezés közben.
2014. márc. 12. 09:50
 3/16 Tengor ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerűbb megoldani a vezérlést, ha van egy dönthető rotorod, de nem gondolnám, hogy alapfeltétel lenne.
2014. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én ugy tudom, a stabilitás alapfeltétele.
2014. márc. 12. 10:01
 5/16 Tengor ***** válasza:
Sőt, ennek nem is 3 rotorja van, hanem egyenesen 6...
2014. márc. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, de 3 tengely mentén.

Ez azért van, mert igyis tul gyors a direkt hajtás, de kis propellernél még éppen elmegy.

Egy db, kétszer ekkora propellernél azonban már problémásabb lenne mert tul nagy a rotor szélének a sebessége és a levegő ilyen sebességnél már máskép viselkedik. Ezért van inkább két kis propeller.

2014. márc. 12. 10:09
 7/16 anonim ***** válasza:
A szervó egy mechanikus beavatkozó egység. Itt gondolom a rotorok fordulatszámával minden vezérelhető, ami viszont elektromosan megoldható, nem kell mechanikus vezérlés.
2014. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na jó de azt nem értem, hogy ha itt megoldható, akkor máshol miért nem így oldják meg?


Nyilvánvaló, hogy megoldható, hisz ha nem lenne megoldható akkor nem létezne ez a gép.

Nem az a kérdés hogy megoldható e, hisz látjuk, meg van oldva, hanem hogy akkor más trikoptereknél miért nem ezt az egyszerübb megoldást választják?

Biztos van oka hisz semmit se tesznek ok nélkül.


Ez a kérdés meg ép erre az okra keresi a választ

2014. márc. 12. 10:56
 9/16 Tengor ***** válasza:
Én arra tippelnék, hogy könnyebb 1 motor sebességét és egy szervot irányítani, mint 3 motor fordulatszámával játszani.
2014. márc. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, más trikoptereknél hogy van, de szerintem egy mechanikus alkatrész mindig extra hibaforrás. Ha nekem kellene terveznem, és minimumra csökkenteném a szervók számát. 3 motor fordulatszámával nem kell játszani, mert azt megteszi helyettünk az elektronika a szokásos vezérlő jelek alapján. (Fel-le, döntés x irányba, rotáció.)
2014. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!