Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lehet a mértékegysége?...

Abalen kérdése:

Mi lehet a mértékegysége? (Fontos. )

Figyelt kérdés

Elnézést tudom, hogy a Google segít mindenben. De ezzel kapcsolatosan eléggé zavaros dolgokat adott ki vagy csak én nem értem?


- 10. osztályba járok

- "A kondenzátorok" témát vettük


És ezen belül a V, a feszültség mértékegységének a jele. De, amikor felírtuk a feladatot, akkor a vége lemaradt ennek a mennyiségnek:


A= 25 cm² = 0,0025 m²

d= 8 cm = 0,08 m

V= 36100 (?)


És egyszerűen nem tudok konkrétan rájönni. Tippelésem szerint oda is V, kellene írni a Google tudástárából leszűrtek szerint, de inkább a biztosra megyek.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. márc. 17. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
VAn megadva más adat? Pl hogy mekkora a töltés a kondenzátoron?
2014. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha 10^-8 (tíz a minusz nyolcadikon) Coulomb a rajta lévő töltés, akkor rendesen Volt (V) a mértékegység.
2014. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az a V, de lehet, hogy csak nem ugrik be :)


Nagyon egyszerű rájönni: fel kell írni azt a képletet, amiben benne van, majd azt a képletet V-re renezni.


Pl. a sebesség mértékegysége, a km/h vagy a m/sec az a képletből jön: v=s/t, s mértékegysége km (vagy m), t mértékegysége h (vagy sec), ezeket osztjuk egymással, így a sebesség mértékegysége km/h (m/sec).


Ha felírod a képletet, amiben a V van, akkor kiderítem neked a mértékegységét :)

2014. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A pontos feladat leírás:


A= 25 cm² = 0,0025 m²

d= 8 cm = 0,08 m

ε0= 8,856*10 (a mínusz tizenkettediken)

V= 36100 (?)

______________

Q= ?



Képlet 1: V= ε0* A/d

Képlet 2: V= C*V

2014. márc. 17. 20:38
 5/6 anonim ***** válasza:

A V a volt jele, ami a feszültség mértékegysége. Magát a feszültséget U-val jelöljük. Amúgy mindkét képlet rossz, amit felírtál.


1. C=epszilon*A/d

2. U=Q/C


C a kondenzátor kapacitása, amit Farad-ban mérünk. A Farad-ot F-el rövidítjük.

Q a kondenzátorokon lévő töltés. Mértékegysége Coulomb, röviden C.

Epszilon pedig ugyebár állandó érték.


Mindenesetre én valószínűnek érzem, hogy simán volt a feladatban a mértékegység, mert úgy reális értékek jönnek ki.

2014. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a helyesbítést és a gyors válaszokat. :)
2014. márc. 17. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!