Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikből lehet jó hőszigetelésű...

Mikből lehet jó hőszigetelésű falat építeni doboz méretű tereket is beleszámolva ár/érték szerint növekvő sorrendben?

Figyelt kérdés
Itt: [link] azt olvastam, hogy a páraáteresztés nem számít, csak a hőszigetelés, mert a légcserével távozik a pára nem a falon. Vagyis szóba jöhetnek áttetsző, és nem fényáteresztő műanyag lapok is, amiknek UV és időjárásállónak kéne lenni, viszont nem szívnának fel vizet, így nem lenne magasabb a páratartalom eső után se, mint itt pl. 19° 66%, és nem lenne rosszabb a hőszigetelése, és nem roncsolná a jég. A szellőzést és páralecsapódást, és vízkivezetést pedig meg lehetne oldani valami csövekkel is. Szóval kutya, macska, csirke, kecske ólnak megfelelő anyagok, amik időjárásállók, megvédik az állatot, ha bezárom, nem rágják szét a rovarok sem, és elég hőszigetelést adnak, vagy hőszigeteléssel együtt a LEGOLCSÓBBAK. Eddig amire gondoltam, tégla, ytong, plexi, de a plexi csak átlátszó és opál van, plusz drága, szóval mondjuk ablakként valami vékony UV álló jöhet szóba, de minden nem lehet fényáteresztő, mert mondjuk a Nap besütését korlátoznám télre és a tetején föld lenne, hogy ne kopogjon az eső, és, hogy lehessen bele ültetni valamit.

2014. máj. 3. 08:19
 1/2 spectator ***** válasza:
Meggyőződésem, hogy ár/érték szempontjából a tégla-fajták között lehetne a legkedvezőbbet találni. Ablakként üvegtégla jöhet szóba.
2014. máj. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Közben gondolkozok üregkamrásan öszerakott sylrock lemezeken, és üregkamrás plexin, mert az is 1cm-es egy oldalon UV védett 3eFt alatt van m2-e. Ahogy nézegettem sz ár sorrendben legolcsóbb a plexi, aztán a tégla, majd a sylrock, ha dupla lemezt számolok. A legkisebb amit azért nem ártana, 2*2*2m-est tudok elképzelni. Ez durván üregkamrás plexiből 70e; kisméretű bontott téglából 75e; sylrock 40e, de hőszigetelés miatt minimum duplája. És ezekben nincs semmi egyéb csak az anyag. Szóval a plexi, vagy sylrock+plexi ablak megoldásokon gondolkozok. A plexi a legolcsóbb, és jó hőszigetelő, és nem baj, ha van bent fény. De nem tudom, hogy lehetne rögzíteni egymáshoz, sylrockhoz. Alapból minimum 4*2*2m-eset terveztem, ezért olyasmin gondolkodok, hogy később leveszem az ajtó oldali falat, és megtoldom, majd úgy rakom vissza, vagyis toldhatóra kéne csinálni. Egyenlőre az ablakok, ajtó, és egyéb nyitható-zárható dolgok megvalósítására se nagyon van ötletem a dupla falú sylrock, és a plexi, vagy ezek együttes kombinációjára.
2014. máj. 9. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!