Igazoltam egy régebbi, megoldatlan számelméleti problémát Legalábbis úgy vélem. Az ironikus, hogy iszonyúan egyszerű. Na mindegy, lehet, hogy hibás, lehet, hogy nem. A bizonyítással kapcsolatban felvetettem egy problémát. Ha erre válasz nemleges, akkor pontosan 1 kivétel van, ezen kívül pedig mindegyikre igaz.
Nagyon szépen kérek mindenkit, hogyha nem hiszi el, ne jelentse, mert ez nekem fontos!
2014. máj. 6. 17:46
2/15 anonim válasza:
Nyilván tudni kéne, melyik ez a probléma, lehet, csak te vagy kicsit elmaradva(nem rosszindulat, csak én mindig szkeptikus vagyok). Ezenkívül, miért nem kérdezel meg pl. egy matektanárt, vagy, ha van a városodban egyetem, miért nem viszed be oda? Én oda vinném a helyedben.
2014. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
3/15 A kérdező kommentje:
Hát ennek két oka van.
A matektanárom abszolút nem támogat, egyetem pedig legközelebb 100 km-re van.
2014. máj. 6. 19:48
4/15 A kérdező kommentje:
A probléma pedig a következő:
Bármely két négyzetszám között van prím.
(Itt ugye triviális egy kivétel, a [0;1]
2014. máj. 6. 20:24
5/15 anonim válasza:
Gondolom erre a matematikusok már rég rájöttek, és a tétel így szól: Bármely két négyzetszám között van prím, kivéve a nullát és az egyet. De ha mégis tévedek, és még egy matematikus sem gondolt erre, akkor sem gondolnám, hogy bármit is adnának érte, maximum megdicsérik a szorgalmadat. Hogy hol kéne jelezned? Mindenképpen valamelyik budapesti Egyetemen, Kutatóintézetben, vagy Akadémián. Hogy pontosan hol, azt sajnos nem tudom megmondani, szerintem érdeklődj tőlük telefonon, aztán majd csak lesz valami. De mindenképp sok sikert kívánok hozzá.
2014. máj. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
6/15 Tom Benko válasza:
Bármelyik egyetemen a matematika tanszék számelméleti szakcsoportjából valakinek írjál.
Ha van rá bizonyításod, rajta, bármelyik egyetem matematika tanszékét megcélozhatod.
2014. máj. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
8/15 anonim válasza:
De ezt nem is kell bizonyítani, ugyanis triviális. Egyértelmű, hogy 0 és 1 négyzetszámok, és egyértelmű, hogy nincs közöttük egész szám, mivel egymás után vannak, és ha nincs közöttük egész szám, akkor nincs közöttük prímszám sem.
2014. máj. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
9/15 A kérdező kommentje:
De a sejtés nem ez.
Hanem az, hogy ezen két négyzetszámon kívül az összesre igaz, hogy bármely kettő között van prím.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!