Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudtok mondani híres matematik...

Tudtok mondani híres matematikusokat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 2. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
2014. jún. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én olyan igazán híres matematikusokra gondoltam, akiket wikipedia nélkül is ismerünk. Mint pl. Einstein, bár tudom hogy ő fizikus. :)
2014. jún. 2. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Akiket erre mondhatunk megtalálod a link alatt.

Ilyen például John Nash, Grigorij Jakovlevics Perelman, Euler, Lagrange, Hamilton, D’Alembert.

2014. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Eukledész, Hilber, Minkowski, Pitagorasz és több így tényleg nem jut eszembe. Ők mind számos és jelentős dolgot alkottak a matematika és/vagy fizika területén.
2014. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Még pár eszembe jutott :D :

Poincaré, Laplace, Poisson és korrigálnám magamat, Pitagorasz az igazából Püthagorasz.

Az általam felsorolt matematikusokat a fizikában alkotott munkájukból ismerem egyébként. Ott van még Newton is meg akkor Galilei is, no még Halley, Kepler, Gauss, Ampere, Maxwell, Lorentz, Lorenz, Neumann, Bólyai, Halmos és ennyi legyen elég, több most már tényleg nem jut eszembe. :D

2014. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erdőst miért nem mondja senki? :D Alighanem ő a valaha élt legnagyobb magyar matematikus, bár a még most is élő Lovász László (az MTA jelenlegi elnöke) talán felveszi vele a versenyt.
2014. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kopreusz válasza:

Bólyai János


A legmetálabb! Megcsinálta a nemeuklideszi geometriát és millió millió helyen alkalmazzák, mégsem jön fel soha a neve szerencsétlennek.

2017. jún. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!