Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy határozom meg egy Kör,...

Hogy határozom meg egy Kör, és Két pont által meghatározott egyenes Metszéspontjának X vagy y koordinátájához szükséges, rendezett egyenletét? (magyarul a koordinátára rendezett egyenlet kéne)

Figyelt kérdés

adott két pont B(Xb;Yb) és P(Xp;Yp) illetve egy kör C (Xp'^2+Yp'^2=r) ahol P'(Xp';Yp') és

P'= e(BP) nek az a metszéspontja C vel, ami !=B


B pont a körön van, P a körön belül.

Kéne P' pont Xp'(vagy Yp') koordinátájára rendezett egyenlete.(mivel ez egy másodfokú egyenlet lesz ezért a B pont is benne lesz az egyenlet eredméyneiben)


próbálkoztam már pár dologgal, de ha el is jutottam valameddig, nem tudtam rendezni az egyenleteket Xp' re/Yp' re.


Valaki tud segíteni?



2014. jún. 5. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Két ismeretlen, két egyenlet. Nyilván célszerűbb az egyenes egyenletéből kifejezni az egyik változót, majd azt a kör egyenletébe helyettesíteni. Másodfokút fogsz kapni, aminek a megoldásai a két X (vagy 2 Y) koordináta.
2014. jún. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de:


kérlek olvasd el még egyszer a kérdést. nem áll módomban a másodfokú formulát használni a hagyományos módon, mivel egyetlen ismert értékem sincs fixen, minden változik. nekem egy olyan általános képlet kell, amiben már koordinátára van rendezve az egyenlet. (3 órája vezetem le a képletet és még nem vagyok a végén)

2014. jún. 6. 00:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Dehát a másodfokú formulából két eredményed lesz, ennél konkrétabb eredményt képtelenség kapni.
2014. jún. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

most elvileg van egy ilyen megoldásom:

dx = point2.X - point1.X;

dy = point2.Y - point1.Y;


A = dx * dx + dy * dy;

B = 2 * (dx * point1.X + dy * point1.Y);

C = point1.X * point1.X + point1.Y * point1.Y - radius * radius;


det = B * B - 4 * A * C;



és

t = (float)((-B + Math.Sqrt(det)) / (2 * A));

intersection1 = new Point(point1.X + t * dx, point1.Y + t * dy);

t = (float)((-B - Math.Sqrt(det)) / (2 * A));

intersection2 = new Point(point1.X + t * dx, point1.Y + t * dy);


Ez a metódus helyes lehet?

2014. jún. 7. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!