Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Két vektor skaláris szorzatána...

Két vektor skaláris szorzatának és vektoriális szorzatának is ugyan az a geometriai jelentése?

Figyelt kérdés
Úgy tudom mindkettő a két vektor által kifeszített paralelogramma területét adja meg. De mégis az egyiknél "sin" a másiknál "cos" szerepel.
2014. jún. 8. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert rosszul tudod. A skaláris szorzat nem a paralelogramma területét adja.
2014. jún. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor mit ad a skaláris szorzat? Wikipédián olvasgattam, de nem igazán értem.
2014. jún. 8. 21:51
 3/10 anonim ***** válasza:
A skaláris szorzatnak annyi a geometriai jelentése, hogy az egyik vektort rá kell vetíteni merőlegesen a másikra, és ezt a vetületet össze kell szorozni a másik vektor hosszával.
2014. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát "a" vektort rávetítem "b"-re, és a rávetített szakasz hosszát megszorzom "b" hosszával?
2014. jún. 8. 22:04
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, már értem mit ír a wikipédia :)
2014. jún. 8. 22:05
 6/10 A kérdező kommentje:
És ha "b" vektor rövidebb mint "a" merőleges vetülete, akkor is "a" teljes merőleges vetületével kell számolni, vagy csak azzal, ami "b"-re esik?
2014. jún. 8. 22:23
 7/10 anonim ***** válasza:

a*b=|a|*|b|*cos(theta)

Mit mond a definíció?

|a|*cos(theta) az a vektorod b vektorra való vetülete és ezt kell még megszorozni a b vektorod normájával vagy ha úgy tetszik hosszával.

Van itt bárhol is megszorítás arra, hogy ha b rövidebb, mint a, akkor az befolyásolja az |a|*cos(theta) értékét? Nincs, tehát a kérdésedre a válasz, hogy az a vektor vetületével kell minden esetben számolnod, teljesen függetlenül a b vektorod hosszától.

2014. jún. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. jún. 9. 10:58
 9/10 anonim ***** válasza:

És ha "b" vektor rövidebb mint "a" merőleges vetülete, akkor is "a" teljes merőleges vetületével kell számolni, vagy csak azzal, ami "b"-re esik?


Igen, mert én sem pontosan írtam, nem magára a b vektorra kel rávetíteni, hanem az arra fektetett egyenesre, ami végtelen hosszú.

2014. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 siexup válasza:

Skaláris szorzat geometriai jelentése: legyen "a" vektor, és egy "e" egységvektor. A két vektor skaláris szorzata az "a" vektor "e" egységvektorra vett merőleges vetülete.

Vektoriális szorzat: legyen "a" és "b" vektorok. "a" és "b" vektorok vektoriális szorzata egy új, "a" és"b" vektorra is merőleges vektor. Ezen új vektornak a hossza az "a" és "b" vektorok által kifeszített paralelogramma vetülete :)

2016. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!