Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van valami lista valahol, ami...

Van valami lista valahol, ami megadja, hogy milyen növényről mennyi időnként mennyi ideig, mennyit lehet szedni enni?

Figyelt kérdés

Szóval pl. folyton növő paradicsom egy növényről mennyi időnként lehet, és mennyit szedni, és meddig lehet szedni?

Vagyis pl. 20 naponta 2 paradicsom, ami nem egyenlő 10 naponként eggyel, hanem 20 naponta egyszerre 2 és ez így megy mondjuk fólia alatt 40 évig él egy paradicsom, akkor 40 évig. Mert ilyen listából lehetne nagyjából tudni, hogy kinek miből mennyi kell. Mert pl. az, hogy valaki csinál egy listát, hogy egy személynek egy évbe 7 fej fokhagyma kell, az olyan, hogy szerintem egy hétre kéne annyi. Vagy esetleg ezek mellett ajánlott arányok, hogy vitamin, tápanyag, meg ilyenek alapján valamiből valahányszor több javasolt mint másvalamiből.



2014. jún. 12. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudok ilyen listáról.


Semmi nem garantálja azt, hogy 2 ugyanazon növényfaj egyede, azonos körülmények között, azonos mennyiségű termést eredményeznek. Klónozás útján (nem valami komoly laboratóriumi eljárásra kell gondolni és nem is génmanipuláció) az egyes növények termésmennyisége szűkebb intervallumba szorítható, de még így sem biztosítható az egyes növények termésének ugyanolyan mennyisége.


Szerintem nem beállítani kell egy növény optimális terméshozamát az emberek számára, hanem maximalizálni a hozamot és azt elosztani az emberek között. Túltermelés esetén a termést (valamint az elhalt növényeket) komposztálás útján a növények számára tápanyaggá alakíthatjuk, így csökkenthető a fenntartási költség.

2014. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én se azt mondtam, hogy percre, és grammra pontosan, hanem átlagba, nagyjából. Nagyjából azért csak szakaszolható, hogy mennyi időnként mennyi érik be mondjuk egy paprikán, vagy paradicsomon. Az más kérdés, ha már 2 van, az egyik lehet hamarabb érik be, és akkor nem kell 2 hetet várni, de gondolom, a másik növényen is nagyjából azonos időnként virágzik, és érik be magához képest. Én most saját magamnak szeretnék fóliakertet tervezni, és nem kiegészítőnek, hanem folyamatos ellátásra, minél kisebbet.
2014. jún. 12. 14:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Értem.


Van egy olyan termesztési mód, ahol ezt egyszerű megvalósítani. Sok növényt úgy termesztenek, hogy víz felszínén úsztatva, mondjuk hungarocell segítségével. Salátát így nagyon gyorsan, nagy mennyiséget lehet termeszteni.


Pontosabban:


Adott egy kád. Nem kell mély, pár cm, de hosszú legyen. Fogsz egy hungarocell lapot, ebbe lyukakat fúrsz és ide rakod a magokat. "Aratási igénynek

2014. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, véletlenül elküldtem...


Szóval aratási igénynek megfelelően készíted a következő táblát. Ha mondjuk 2 naponta raksz újabb táblát, akkor 2 naponta szüretelhetsz a kád másik oldalán. Napi új tábla esetén naponta szüretelhetsz. Minél kisebb időnként raksz új táblát, annál hosszabb kád kell.

Bizonyára földben termesztéssel is megoldható ez, ott forgó rendszer alkalmazásával, de az több munkát igényel.


Körülbelülre be lehet állítani a termést, de mint említettem ez nem pontos. Nagyobb adagokban és raktározva egyszerűbb ez, mint egy állandó, nagyjából ugyanannyit hozó rendszer működtetése.

2014. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De én mondjuk egyrészt folyton növőkre gondoltam, másrészt a többi típusúról sem tudom azt sem, hogy meddig élhet... Mert oké, hogy nyáron, aztán télen megfagy, de sátorban mennyi idősen pusztul el?
2014. jún. 21. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!