Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Számológép nélkül határozza...

Számológép nélkül határozza meg a következő kifejezés értékét,81^log (3) 2 ezt hogyan lehetne?

Figyelt kérdés
záró jelbe azért tettem mert az alsó index lenne a log nak a kettő pedig a log mellett helyezkedik el

#számológépnélkül
2014. jún. 13. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a alapú logaritmus b-t én így szoktam írni: log[a](b)… (A Maple nevű programnyelv megérti így, persze más is érthető. A sima zárójelet azért nem javaslom, mert lehet, hogy több dolgot is zárójelbe kell tenni, vagy hosszabb kifejezést akarunk írni az alapba…) Hogy a jelölésemet tisztáztam, csapjunk a közepibe:


(3^4)^log[3](2) = 3^(4*log[3](2)) = 3^(log[3](2)*4) = (3^log[3](2))^4.


Most hogy így átalakítottuk a kifejezést, emlékezzünk, hogy hármas alapú logaritmus kettő, az az a szám, amelyikre a hármat hatványozva kettőt kapunk. Így a zárójelben levő kifejezés értéke 2 (igen, a kicsi és a nagy zárójelben levőé is). Tehát a megoldás

2^4 = 16.

2014. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szebben leírva:

[link]


Decipiatur

2014. jún. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha már szépírásverseny: [link]


Esztet tessék űberelni!

2014. jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!