Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » DVD lejátszó rázhat?

DVD lejátszó rázhat?

Figyelt kérdés

Adott egy fém burkolatú DVD lejátszó, az létezik, hogy ennek burkolatában feszültség legyen? Régen is volt, hogy megcsípett, meg volt erre példa például a TV antenna kábelénél is, de mindig betudtam annak, hogy biztos fel vagyok töltődve és amiatt. Viszont most nemrég mikor hozzáértem egyúttal hozzáértem a radiátorhoz is ami földelt, és éreztem a DVD lejátszónál és a radiátornál is a bizsergést, utána már gyanús volt és ahogy óvatosan hozzáérek, úgy, hogy közben földelve vagyok mindig csipked, tehát 100%, hogy a feszültség magában a burkolatában van. Nem tudom mennyi lehet benne, de olyan mint mikor egy öngyújtó gyújtórésze megcsíp, csak ez folyamatosan csinálja.


Antenna kábelt nem néztem, de szerintem az is hasonló akkor, mármint akkor szerintem abban is lehet feszültség.


Normális ez? Ha igen akkor mit lehet csinálni vele, hogy eltűnjön belőle a feszültség? Elég kellemetlen meglepetés ha az embert véletlenül megcsípi.



2014. jún. 30. 05:09
 1/8 anonim ***** válasza:
12%

Ha valami ráz, akkor nem fogdosod tesztképpen többször, pláne nem úgy, hogy közben még hozzáérsz egy földelt dologhoz is... Remélem elég okos voltál hozzá, hogy a két kezeddel zártad az áramkört, biztos ami biztos alapon?...


Valószínűleg valahol zárlatos a cucc. És mázlid van, hogy csak csíp, nem pedig öl. Úgyhogy a használatát szépen hagyd abba, ha garanciás vidd vissza a boltba, ha nem, akkor vagy kuka, vagy szerviz, de ne használd tovább...

2014. jún. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ennyire hülye azért nem vagyok, de kösz a bizalmat. Először is ujj heggyel épp, hogy csak. Illetve nem akkor fesz van benne mint a hálózatban. Bizserget, csipked és mint mondtam antenna kábelban is benne van, tehát valszeg azon keresztül jön be... Az meg hálózathoz sehol sem ér, épp ez a különös.

Tudom sajnos milyen mikor a 220 éri az embert, ennek köze nincs hozzá, csak zavaró. De ha nem egyedi jelenség valaki fogja meg a koax kábelét, lehet akkor nem csak nálam van benne.

2014. jún. 30. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem a feszültség öl, ne attól félj... :)


A koax szigetelése is földelve van valahol, amennyiben ott valami rosszul van bekötve, könnyen rázhat az is.


De, szerintem alapszabály: ha valami érezhetően ráz, és nem statikus feltöltődés volt, AKKOR NEM FOGJUK MEG ÚJRA.


Arra valók a tesztelő cuccok, vagy legalább egy fázisceruza, vagy valami. De úgy, hogy szándékosan fogsz egy földelt dolgot, miközben hozzáérsz valamihez, ami már megrázott...


Őszintén, ha belehalsz, akkor az szerintem Darwin-díj...

2014. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem úgy ráz, mint írtam, bizserget, zavaró, tehát nem tudom mennyi lehet, de nem sok, amúgy azóta kértem ilyen áramkereső kütyüt ( nem fázisceruza ) hanem csak egy led van rajta ami világit ha elektromosságot észlel még egy gombelemből is. Na szétkapkodtam a dolgokat, a ludas az antenna kábel. Az megy be egy beltéribe, a beltériből scart a tv-be meg a DVD is scart-al van kötve. Ha antennát kihúzom, akkor eltűnik mindenhonnan az áram, csak magában a koaxban marad meg. Szóval ennek mi a magyarázata. Antenna egyenesen jön a tányérantennától, kizárt, hogy bármihez hozzáérjen ami áthúzhat, mert a közelében sincs semmi ilyesmi.
2014. jún. 30. 14:44
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Nekünk a kábeltévé koaxa önmagában remekül ráz. Valami 40 V körül jön át rajta a hordozófreki, elég kellemetlen tud leni, ha ráfog az ember, de nincs mögötte veszélyes áram.

Az viszont nem normális dolog, ha ez a készülékházra átkerülhet. Valami bekötési gebaxra gyanakszom. A bejövő koaxnál, ha felcserélik a jel és földje szálát, attól a jel még bejön, de akkor a készüléktest és a koax jelszála fémes kontaktban van, mer a koax földje helyére van kötve.

Nem lehet, hogy valaki így kötötte be a kábelt?

2014. júl. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már kezdtem utánajárni az ügyenk, valami olyasmikről hallottam, hogy van egy elosztó ( 4 beltéri van ) amikre szétosztódik a koax és az okoz valamit, a megoldás pedig elvileg ilyen kütyü beszerelése:


[link]


Ezt eddig csak online derítettem ki, de majd szakember is fog jönni meglesni, kíváncsi leszek nagyon. Elvileg ennek a valaminek EU szabvány szerint benn kéne lennie a rendszerben.

2014. júl. 1. 16:58
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
Azt hiszem, rátaláltál a megoldásra, ez lesz az. :)
2014. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem a digi-s beltéri egység rázogat
2014. júl. 20. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!