Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet hangrobbanást...

Hogy lehet hangrobbanást gerjeszteni?

Figyelt kérdés
Pl. ha lenne egy 7200rpm-es motor, az ugye 120Hz, akkor feltétlenül hangsebesség felett kéne pörögnie, vagy ha mondjuk 10 hangkeltő lenne, az 1200Hz-nek felelne meg, amiben a 360° vagy m/s meg van 3,33-szor, vagyis 1m/3,33=0,75m/3,14=24cm. Vagyis, ha lenne egy 24cm átmérőjű korong, amin 10 fokonként rúd vagy lemez lenne, és ez 7200rpm-el forogna, akkor kialakulna folyamatos hangrobbanás? Hisz míg az egyik kiadja a hangot, a másik is kiadja a hangot ugyanabban a pillanatban, de már előbb, minthogy a másik odaérne.

2014. júl. 4. 10:34
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Te nem Fogarasi Árpád vagy véletlenül?

Mi a véleményed arról, hogy át kéne állítani a lőszergyárakat tápkockagyártásra, aztán harci helikopterekről végiggéppuskáznák az országot, hogy jó legyen a termés?

2014. júl. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Az, hogy az drága, lassú szállítás és nem megfelelő szétosztás, értelmetlen hülyeség az egész, de attól, hogy szerinted értelmetlen hangrobbanást csinálni, attól még ez nem hasonlítható össze az én célommal.
2014. júl. 4. 19:35
 23/39 anonim ***** válasza:

Nem hangrobbanást értelmetlen csinálni, hanem te beszélsz értelmetlen hülyeségeket, amiket még te sem értesz.


Menj, aztán rázd meg jól 17 kHz-cel a hülye korongodad :D

2014. júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=FzNCSihFRHY&feature=kp


Ki mondta, hogy rázom a korongot? Szerintem meg te nem fogod fel, miket írok, mert mindig másról beszélsz.

Jó ötleteket írjál inkább...

2014. júl. 4. 21:23
 25/39 anonim ***** válasza:
Na tényleg, most viccen kívül, meg sértő szándék nélkül, mi nem értjük meg az eszmefuttatásaidat. Ez lehet a mi hibánk is, meg lehet, hogy tényleg értelmetlen, amiket írsz.
2014. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem, értem, hogy hol siklott ki szegény.

Ha sok hangkeltőt használ, akkor a következő beleütközik az előző hangjába - még azelőtt, hogy egy teljes hullám lefuthatna.

Ugyan ennek köze nincs a hangrobbanáshoz - de e felett már nagyvonalúan átsiklik.

2014. júl. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
A karikás ostornál tényleg nem találsz testhezállóbbat.
2014. júl. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Azóta már elég sok mást is írtam... Utoljára azt írtam, hogy a lyuk nyílt-"zárt" állapota közt keletkező légnyomáskülönbség változást kéne felgyorsítani.


Amúgy meg nekem olvasnom kéne a ti remek megoldásaitokat, nem sajátokon elmélkedni.

2014. júl. 5. 07:03
 29/39 anonim ***** válasza:

Már a legelején megmondtuk, te idióta: pörgess meg egy rotort (valamilyen lapátkereket, pl. ventilátorét) akkora fordulatszámmal, hogy a lapátok vége hangsebesség feletti kerületi sebességgel haladjon, és kész a folyamatos hangrobbanás.

A te ötleteidnek semmi értelme.

2014. júl. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Kerületi sebességet kell számolnod, ahogy leírták. Google megtalálja a képletet, meg a négyjegyűben is benne kell legyen. Elárulom: az ostor százszor nagyobbat szól, és csak a bojt kell hozzá, meg a súlyeloszlás.
2014. júl. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!