Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szeretnék csinálni egy olyan...

Szeretnék csinálni egy olyan szobabicikli párt amivel egy konzol és egy monitornak szükséges engeriát tudnék előállítani aksira töltve, lehetséges?

Figyelt kérdés
Az elképzelés,hogy két ilyen biciklivel egy 135W-ot fogasztó konzolt illetve egy 56W-ot fogyasztó tv-t(vagy monitort) szeretnék árammal ellátni. Nem sok leírást találtam erről azért kérdezem végül meg itt. Alig néhány dologra találtam választ,így jó lenne ha valaki le tudná írni vagy szólni,hogy ez lehetetlen. Válaszokat előre is köszönöm

2014. júl. 14. 23:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem a kérdésből,hogy egyszerre két személy töltené(mivel tudom,hogy egy ember nem igazán tudna ennyit tekerni)
2014. júl. 14. 23:34
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ketten tudtok tekerni ennyit, egy ember olyan 100W körül tud leadni. Legegyszerűbb megoldás, ha töltötök egy aksit, majd abból csináltuk váltóáramot egy átalakítóval. Így akár egy autó generátorát is fel tudjátok használni.


De amúgy fog lógni a nyelvetek keményen... :)

2014. júl. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen az elméletből ennyi megvolt a problémám azzal volt hogy milyen aksit kellene ehez használnom és hogy kéne a két generátort és utána a két készüléket az aksira hogy ne legyen belőle baja egyiknek sem illetve azt olvastam valahol hogy zselés aksit kéne hozzá használni
2014. júl. 15. 11:32
 4/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
Én úgy tudom tartósan az ember teljesítménye csak 70 W körül van, nem számolva a veszteségeket. Ha belefér az energiaigény akkor igen.
2014. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi ezzel a célod pontosan?


Mert ha amúgy be van kötve áram + sportolni szeretnél, még akkor sem éri meg szerintem a macerát...


Anyagilag nem jelent különösebb megtakarítást az az áram, amit egy-két ember házilag előállít úgy, ha ráül néha a biciklire, tehát nem egy nagy poén. Energetikailag sem annyira.


Mondom ezt úgy, hogy a környezettudatos életmód híve vagyok. Sokkal komolyabb megtakarításhoz lehet jutni tudatos spórolással és energiatakarékos termékekkel.

2014. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok megtakarítást és ezt már láttam ok helyen csak a kapcsoláról nem találok semmit.
2014. júl. 18. 12:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem éri meg. Egyszerűbb venni egy jó, mágnesfékes bringát...


Ha ketten tekertek keményen egy órán át, akkor mondjuk 2*70 watt*1óra=140 wattóra lesz belőle, az akksi sem tökéletes finoman szólva, meg az áramátalakítás sem... Ebből lesz 100wattóra=0.1 kWh naponta, az egy hónapban 3 kWh mondjuk 70 forinttal számolva is 210 forint.


(Ha napi egy órán át ketten keményen tekertek, akkor fél óra, háromnegyed óra játékidőre elég, 190 wattos fogyasztóval.)


210 Ft havonta és akkor be kell szereznetek a szükséges invertert, méghozzá olyat, ami garantáltan nem teszi tönkre a játékgépet, meg a monitort, akksi(ka)t generátorokat és még értelmesen össze is kell rakni.

2014. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!