Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Örökmozgó, avagy környezet...

Örökmozgó, avagy környezet energiáinak használata?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Innen idézek:

[link]



"Az örökmozgó (perpetuum mobile) olyan hipotetikus gép, amit ha egyszer beindítunk, örökké mozgásban marad, miközben nem von el energiát a környezetétől és a belső energiája is állandó szinten marad."


Nos, ilyet természetesen nem lehet építeni, viszont olyat igenis szeretnék (és biztosra veszem, hogy építettek is), ami a fentebbi definícióval ellentétben, a környezetéből von el energiát (gravitáció, föld elektromágneses tere, vagy galaktikus háttérsugázás, stb)...


A gépezet nyilván küzdeni fog bizonyos ellenállási tényezőkkel.. Pl súrlódás, helyzeti energiák, ha nem légüres térben használjuk, közegellenállás, stb.. Megfelelően hatékony mechanikával ezek az energiák elég minimálisak tudnának, tehát gyakorlatilag nem egy semmiből jövő Paks kellene hozzá, csupán minimális energia, ami épphogy le tudja küzdeni a fentebbi erőket..


Erre kérek szépen youtube videókat (és/vagy leírásokat), tehát olyan (tévesen) örökmozgónak nevezett eszközökről, ami nem fake, reprodukálható (és a környezet energiáját használje fel a mozgásban maradáshoz).


Trollok kíméljenek



2014. júl. 23. 01:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem te sem érted, mit akarsz…


Az atomerőmű turbinája nem fake, reprodukálható, és a környezetből nyert urán (tehát a környezet) energiáját használja fel a mozgásban maradáshoz. Ráadásul igen sokáig tud mozogni, így hívhatnánk (persze tévesen) örökmozgónak.


Vagy ha a gravitációt is bele akarjuk kavarni, akkor egy sok ezer éves vízesés, ami mióta ott mozog, és a Nap (tehát a környezet) energiáját használja a mozgásban maradáshoz. És egy embernek mi a sok ezer év, ha nem egy örökké valóság?… Szóval ezt is hívhatjuk tévesen örökmozgónak. Tessék, egy Youtube-videó a dologról: http://www.youtube.com/watch?v=Qo3OM5sPUPM szerintem érdemes végig nézni.

2014. júl. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Minden nap-, vízi-, vagy szélerőmű ilyen.

Mi érdekel?


Az üzemanyagcella elvi hatásfoka 100% fölött van: ez is úgy működik, hogy a környezetéből is von el energiát működés közben.

2014. júl. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Nézz utána a másodfajú örökmozgó fogalmának is. Mert szerintem te olyat akarsz. Az a környezet hőenergiáját alakítaná mechanikai energiává. Már ha tehetné. De olyan sem létezhet, mert azt nem az energiamegmaradás tétele zárja ki, hanem egy még sokkal erősebb törvény: A termodinamika 2. főtétele.
2014. júl. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

-.-" Szomorú vagyok.. Azt hittem hülye-biztosra sikerült megfogalmaznom, még a biztonság kedvéért bele is írtam, hogy Trollok kíméljenek..


Szóval köszönöm az első 2 hozzászólónak a részvételt, fantasztikusan felismerted, hogy az erőmű turbinalapátja is a környezet energiáját használja fel, ahogy a második hozzászóló is felsorolta ügyesen a modern "megújuló enerigaforrásokat", köszönöm, de nyilván nem a napelemet akarom otthon megépíteni.. Egy olyan LÁTSZÓLAG perpetuum mobile eszközt akarok építeni, ami különböző olyan környező energiákat használnak, amik sokkal kevésbé nyilvánvalóak.. (mint pl mindenki tudja, hogy a szélforgó a széltől pörög... A gravitáció, mint erőforrás, vagy a föld mágneses tere, stb, sokkal kevésbé nyilvánvalóak, ezért egy látszólag P.M.-et lehetne alkotni.. Illetve nem csak lehetne...


De persze megint csak ismételnem kell magam a kérdést alaposan el nem olvasók miatt..


gy.k.: szélforgó:

[link]


Na én NEM ilyet akarok! :D (ismét gyk)

2014. júl. 23. 02:12
 5/14 A kérdező kommentje:

Első értelmes válasz a 3.tól. Köszönöm :-) Nem másodfajú örökmozgót akarok, hanem :

"Örökmozgónak látszó berendezés"-t...

2014. júl. 23. 02:14
 6/14 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=zqG-TL0WnjE


na például valami ilyesmire gondoltam... (várom még a posztokat)

2014. júl. 23. 02:48
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Ha már ezt megtaláltad, akkor igazán rá tudnál keresni még több ilyenre a Google-lel. Most akkor miért minket fárasztasz?


http://www.youtube.com/watch?v=ohap0KAo7kE

http://www.youtube.com/watch?v=xgkINUcvsqw

http://www.youtube.com/watch?v=Rgp6gcSaF2Y

http://www.youtube.com/watch?v=287qd4uI7-E

http://www.youtube.com/watch?v=FO566k4nA3g


Erős a gyanúm, hogy te vagy itt az egyetlen troll.

2014. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Vegyél egy mágneses keverőt.

Ez úgy működik, hogy van egy edényed, az alján egy kis darab (kivehető) mágnes, műanyag burokban.

Az edény alatt meg a szerkezet, ami forgatja.


Egyébként van olyan trükkös bolt, ahol árulnak örökmozgót, rendes leírással együtt, hogy hogyan működik.

Pl. van olyan, amelyik negatív súrlódási tényezőjű anyagot használ (mindegyikhez elem kell ugyan, de ez nem feltűnő rajtuk).

2014. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokat gondolkoztam ezen, hogy lehetne "áll örökmozgót" csinálni én két dolgot találtam amivel ellehet hitetni az embereknek, hogy örökmozgót látnak.

-Az egyik amit a vásárokban lehet látni az úgy nevezett szomlyas kacsa: http://www.youtube.com/watch?v=k3W9BEMndP4

"A játék lényegében egy egyszerű hőgép, amelynek viselkedését - a termodinamika és a mechanika alapvető törvényeinek ismeretében - könnyen megérthetjük. Az alsó gömb (a test) egy olyan folyadékot tartalmaz, amelynek forráspontja közel van a szobahőmérséklethez. Így alapállapotban ezen folyadék a testben és fölötte annak telített gőze egyensúlyban van. A folyadékba mártott fejről a folyadék elpárolog, a fej le­hűl, s a fejben levő telített gőz lecsapódik. Az alsó gömb­ben lévő gőznyomás ennek hatására folyadékot pumpál a fej­be, mivel a csőr alsó vége a folyadék szintje alatt van. A fej így egyre nehezebb lesz -megváltozik a tömegközéppont helyzete - és egy idő múlva a pohár fe­lé billen. Amikor a csőr belemerül a folyadékba (a kacsa közel vízszintes helyzetben van), az alsó gömbbe nyúló csőr vége a folyadék felszíne fölé kerül, s a fejben lévő folyadék visszafolyik az alsó gömbbe, a tömegközéppont helye ismét az alátámasztási pont alá kerül, a kacsa pedig felemelkedik. Ezután a játék az eddig elmondottak szerint ismétlődik."

-A másik: Elfelejtettem a nevét. Az iskolám fizika szertárába láttam, egy polcon volt. Kör alakú alapon fél gömb alakú tetővel. Benne 3 vagy 4 kanál szerű " vitorlával. A működése: a gömbbe nagyon kevés levegő van amikor a nap rásüt ezekre a "vitorlákra" fotonok mint a labdák elkezdik ütne, és mozgásba hozzák ezt a fénykereket nem tudom mi a neve.


Ezek az örökmozgók mind a naphoz kapcsolódnak nem szegnek meg semmilyen törvényt, de nem is mennek örökké mert vagy hő vagy fény kell nekik.

2014. júl. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 2xSü ***** válasza:
100%

> gravitáció, föld elektromágneses tere


Az ezekkel a gond, hogy ezek csak erőt fejtenek ki. Ahhoz, hogy ez energiát is termeljen, ahhoz munkát i kellene végezni, ami célszerűen egyirányú folyamat. A vízesés pl. ilyen. Csak hát a vizet vissza is kellene juttatni a kiinduló állapotra, amihez minimum ugyanannyi energiát kell befektetni, mint kivenni. „Örökké” meg mégsem zuhanhat valami, hiszen a Föld átmérője véges. :-) A föld mágneses tere meg olyan gyenge, hogy abból érdemi energiát aligha lehetne kivenni. Egy nagyon kis tömegű iránytűt sem forgat meg túl nagy erővel, egy 1 kg-os test esetén meg már jóval nagyobb a súrlódás.


A háttérsugárzás is kilőve. Az meg már szinte észlelhetetlen mennyiségű energiát termelne 100% hatásfokkal is.


Gondoljuk végig… Miből lehet energiát nyerni? A Föld, mint nyitott rendszer, értékelhető mennyiségű energiát kizárólag a Naptól kap, tehát az energiaforrásunk egy jelentős része gyakorlatilag másodlagos módon napenergia. A vízenergia olyan napenergia, ami a párolgáson keresztül válik valódi mozgási energiává. A szélenergia is ilyen, hiszen a Nap által kapott energia mozgatja az időjárást.


Az energián másik része meg olyan energia megcsapolása, ami a Föld keletkezésével, vagy azt megelőzően került tárolásra. Pl. az atomenergia az előző szupernova által kifejtett energiát hasznosítja. Mikor szenet, olajat égetsz, akkor ott is részben a napenergia által létrehozott struktúrákat bontod vissza, részben meg szintén a szupernova által tárolt energiát nyered vissza. A geotermikus energia is a szupernova által létrehozott energia megcsapolása, hiszen az hozta mozgásba az anyagot, annak közvetett következménye a Föld hőmérséklete is, forgása is.


Szóval a már jól ismert energiaforrásokon kívül nem igazán tudok én sem újat mondani, mint ahogy mások sem igazán. Ezeket lehetne hasznosítani. Nem az a gond, hogy nincs módszerünk rá, hanem hogy ilyen-olyan politikai, gazdasági érdekek miatt nem tesszük meg ezt. Olcsóbb olajat égetni, mint naperőművet felhúzni. Az olajlobbi meg rá is segít, hogy ez lehetőleg így is maradjon. Persze azért szép lassan fejlődünk ezen a tére is, de itt nem a tudomány a problémás, bár hatékonyabb, olcsóbb megoldásokat érdemes keresni, tehát a tudománynak is van feladata ezzel.


Persze kis méretekben vannak látszólagos örökmozgók. A mágnes, mint energiaforrás pl. jól használható is lehet. Persze amint munkát végez, a mágnes demagnetizálódik, tehát tulajdonképpen itt is csak egy „elemről”, „akkumulátorról” van szó.


Oké, tudom, hogy konkrét videókat, leírásokat nem adtam, csak gondoltam hátha nem érdektelen a téma szempontjából ez a pár gondolat.

2014. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!