Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Csövekből készült tartószerkez...

Csövekből készült tartószerkezeteknek illesztésére, toldására milyen használt módok vannak?

Figyelt kérdés
Műanyag csőről van szó, és hegesztésen, ragasztáson kívül. Szóval toldásról, és/vagy keresztbe rögzítésről van szó.

2014. aug. 5. 20:09
 1/2 anonim válasza:
Egyszer egy olyan megoldást láttam hossztoldásra, hogy az egyik cső végét melegítették, kiszélesítették a másik cső külső átmérőjére és így illesztették össze a csöveket. Esetleg még és/vagy csavarozni lehetne, más megoldást nem tudok. Remélem tudtam segíteni.
2014. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ilyenek eszembe jutottak nekem is, csak inkább olyan megoldást keresek ami biztos jól működik statikailag. Mondjuk én a toldást úgy képzeltem el, hogy egy vastagabb csődarabba lenne tolva a 2 cső, és 1-1 csavar rögzítené, hogy hátha így jobban eloszlik a terhelés, és nem reped meg, mert vékony, olcsó csövekről lenne szó. De így akkor hasraütésre választom meg a lyukat, a csavart, a távolságot a csövek közt, a vastagabb cső átmérőjét. A több irányba ágazás meg megint nem egyszerű, mert ha pl. csak a csövek belső részüket csavaroznám össze, mert fóliasátor akarna lenni, és nem tenne jót, ha kidomborodna valami. Így viszont egyrészt merőlegesen kell egy lyuk amin be lehet tenni a csavart vagy az anyát, és a csavarkulcsot, plusz kb. csak 2-2 ponton rögzíti egymáshoz őket, mivel a csavar egyenes a cső fala meg nem. Olyan helyeken, ahol lehetne kidomborodás, és kívülről nyomhatná össze, ott is csak 1-1 csíkba nyomná. Lehet rugalmasabb lenne így, de szerintem nyikorogna, ha fúj a szél. A másik dolog, hogy nagyobb rögzítési táv miatt nagyobb a kilengés, és az pont oda, ahol nem zavar a csavar, pl. az ív tetején keresztbe "A"-alakba, meg sehol sem, mert amint terhelés van a tetején, és a vízszintes megtartja, el is csavarja az ívet a cső rögzítési irányába. Az meg gondolom nem tesz jót az ívnek, a rugalmasságnak, és a fóliának sem, mert annak az lenne a jó, ha folyamatosan mindenhol egyforma terhelés alatt lenne. Persze ezt ki lehetne kerülni 2 csővel, de az már drágább is, meg hosszabb csavarok kellenének. És akkor ott vannak azok a csövek is, amik az íveket kötik össze mondjuk a tetején. Szóval szerintem mindenhol stabilabb lenne közvetlenül az érintkező felületeket belülről rögzíteni, csak ahhoz meg megfelelő lyuk kell megfelelő helyre, és lekerekített csavarok, alátétek kellenének. A legegyszerűbb az lenne, ha lennének gyári toldók, amibe 2;3;4;5 irányból lehet csövet dugni. Hova melyik kell, betenni és kész. Esetleg még csavarral is lehetne rögzíteni, de lényegesen leegyszerűsítené a dolgot.
2014. aug. 8. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!