Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tegyük fel, hogy van egy...

Tegyük fel, hogy van egy egyik végén véges cérnánk, és ebből szeretnénk ingát készíteni. Ha ezt az ingát meglökjük, akkor a súly hogyan fog elmozdulni?

Figyelt kérdés
2014. aug. 15. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik végén véges cérna? A másik végén végtelen? Ez kicsit kusza. Én így értelmezem a kérdést: Van egy matematikai ingánk. Jellemezzük a mozgását, miután kilendítettük egyensúlyi helyztéből. Ez esetben ideális feltételek mellett örökké fog mozogni, rezgőmozgást végezve. Sajna még nem tanultam rezgéstant, guglizni pedig lusta vagyok, de meggyőződésem, hogy elég egyszerűen ki lehet számolni egy lengés idejét, még egyszerűbb a kitérés mértékét meghatározni, ehhez mindössze az energia megmaradásának törvényét kell felírni.
2014. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

[link]

így van rezgő mozgást végez, ha van levegő vagy bármi más közeg akkor csillapodó rezgőmozgást (egyre kisebb kitérést tesz), közelítőleg a periódus ideje T=2*pi*sqrt(g/l)

2014. aug. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy csak most válaszolok.


Ha l->végtelen, akkor nem úgy van, hogy T->0? És 0 periódusidővel hogy tud megmozdulni?


Egyébként, köszönöm a válaszokat! :)

2014. aug. 20. 22:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Úgy van, hogy ha L=végtelen, akkor T=végtelen.

2015. ápr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2-es válaszában hibás a képlet. A helyes formula: T=2*Pi*sqrt(l/g) Ezért van az, hogy minél hosszabb az inga, annál lassabban leng, vagyis a periódusidő annál hosszabb. Az előbbi képlet egyébként csak kis, nénány fokos kilengésekre pontos, nagy kilengésekre egy sokkal bonyolultabb képlet van, amit nem tudok, de utána lehet nézni.
2017. jan. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!