Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van egy 120 kilós test, ami...

MrPifta kérdése:

Van egy 120 kilós test, ami szabadesésben esik a földre 5 méter magasból. A kérdés: Mekkora erő (Newton vagy kg) érte habkönnyű testemet, hány G-s lassulás ért, amikor a betonnak csapódtam?

Figyelt kérdés
(csak a két karom tört el)

2014. aug. 22. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyorsan számoltam de nekem 119 kN erő és 10g gyorsulás jött ki. A becsapódás során 5cm-es (test) benyomódással számoltam ez csak egy tipp mert ahhoz nincs elég adat.

Amikor leestél nem mérted le?

2014. aug. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
pont nem azzal voltam elfoglalva... Azt tudom hogy fájt.
2014. aug. 22. 17:41
 3/8 anonim ***** válasza:

#1: Az a 10g, nem 100g?

A lassuló út 1/100 rész, tehát az erő és a gyorsulás 100-szoros.

(Valószínű, hogy a lassulás útja több volt 5 cm-nél)

2014. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezt azért nehéz megmondani, mert a tested különböző részei különböző utakon és gyorsulásokkal mozogtak.

Úgyhogy nincs olyan, hogy "mekkora erő" - mert mindenhol más volt. Elég nehéz ezt modellezni, komolyabb számítógép és laborkísérlet is kell hozzá.

2014. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ezt az 5 cm-t se értem. A beton elég kemény dolog, nem hagytam krátert magam után...
2014. aug. 22. 18:09
 6/8 anonim ***** válasza:

A tested nyomódott be ennyit - átlagosan.

Vagy nem.

Mondtam, hogy nehéz kiszámolni.

2014. aug. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ütköző testek mindig benyomódnak egy kicsit mivel enélkül végtelen gyorsulás( lassulás) lenne.

A testedre gondoltam mert a beton is benyomódik egy kicsit de az elhanyagolható. Ha megnézel egy lassított felvételt egy embert ér ütésről (pofon, ököl) akkor jól lehet látni az ilyesmit. De mérési eredmény hiányában csak tippelni tudtam.

A lassulást lineárisnak feltételeztem ami persze most már túlzott leegyszerűsítésnek tűnik.De a pontosabb eredményhez még több paraméter kellene. ( az emberi test rugalmassági modulusa)

2014. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért az sem mindegy, hogy értél földet. Talpra, hasra, hátra, oldalra?
2014. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!