Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mozis 3D szemüveggel miért...

Mozis 3D szemüveggel miért nem látok 3d videókat?

Figyelt kérdés

Voltam moziba 3d-s filmen kaptam 3d szemüveget. (Nem piros kék lencsés ,hanem átlátszó)

A film 3d volt és ott jól működött a szemüveg.

De itthon nem találok olyan 3ds vidót amit ezzel a szemüveggel tudnék látni is. Ez miért van???



2014. aug. 26. 20:53
1 2
 1/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
Kéne hozzá egy (passzív) 3D-s monitor, egy megfelelő formátumú film és egy lejátszó, ami képes 3D-ben lejátszani ezt a filmet a monitoron.
2014. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
mert manapság már nem piros-kék 3d-ket adnak, keress kifejezetten ilyen filmeket
2014. aug. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kerestem de nem találok.. Gondolom az első válaszolónak lehet igaza.. Valami HZ.. tartomány miatt nem működhet szimpla monitoron..

És csak piros kéket találok.. Gondolom ahhoz elég a piros-kék szemüveg nem??

2014. aug. 26. 21:10
 4/14 |Orfeusz| ***** válasza:
Sima monitoron azért nem működhet mert az fizikailag nem képes a két szemednek külön képet adni. Vannak különböző technikák, a piros-kék, az aktív szűrő amikor felváltva kapod a 2 szemedbe a képet, meg van ez a mozis ami nem tudom hogy működik. Sokféle van, de csak a piros-kék működik egy mezei monitoron.
2014. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"meg van ez a mozis ami nem tudom hogy működik."


Cirkuláris polarizációval működik.

Vannak iylen tévék is, talán az LG gyárt ilyet, amelyiket ciirkuláris polarizációs passzív szemüveggel lehet nézni, ugyanis a páros és páratlan sorok az LCD paneljén felváltva kaptak egy balra és egy jobbra forgós cirkuláris polárszűrőt. A szemüveg meg ugyanilyen szűrőkkel van ellátva, ennélfogva az egyik szemeden lévő jobbos szűrő nem engedi át a balos fénysugarakat, ergo a másik szemednek szánt képet nem látod azzal a szemeddel.

A megoldás hátránya, hogy ilyen módon a sorfelbontás a felére esik, és közelről jól látható fekete szünet van a sorok között. Előnye, hogy a kép nem vibrál úgy, mint az aktív 3D-s megoldásoknál, ezért az arra érzékenyeknél nem okoz fejfájást.


Egyébként a 3D-s filmek csak eleinte érdekesek, a 3D-s tévék tulajdonosa az első nagy fless után nem szokta használni ezt a funkciót a szemüveggel járó körülményesség miatt, ezért ez a funkció már leszállóágban van a tévégyártóknál - most keresnek mindenféle más parasztvakító bullshitet, például a 4K-t.

2014. aug. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nincs a 4K-ban semmi parasztvakítás, azzal megint közelebb lehet majd ülni a TV-hez, mint mikor a HD bejött.
2014. aug. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Nincs a 4K-ban semmi parasztvakítás, azzal megint közelebb lehet majd ülni a TV-hez, mint mikor a HD bejött."


Hát nekem például nincs otthon a székem lecsavarozva, úgyhogy oda ülök, ahová akarok.

2014. aug. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat de...


Ma nem a fény hullámhosszának külömbségével dolgoznak, hanem a fény polarizációjának segítségével. Egyébként ilyen szemüveget nagyon-nagyon egyszerűen készíthetsz otthon. Nem kell hozzá más, mint egy régi tetrisz, ugyanis annak a kijelzőjében található két polarizációs fólia. Míg egymásra rakod rendesen, szóval, hogy teljesen fedjék egymás, addig teljesen átlátszó a két fólia, ha 90°-al elfordítod egymáshoz képest, akkor nem tud áthatolni rajtuk a fény.


Ugyanezen elvet kihasználva működnek a mahi 3D-s szemcsik. De ez csak egy megoldás, számtalan módon át lehet verni az emberi szemet, hogy két egymásra vetítettn2D-s képet a szem 3D-s ként érzékelje...

2014. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Wadmalac ***** válasza:

Pár éve láttam a müncheni automatika kiállításon egy baromi jó megoldást, ami akármilyen LCD monitorból 3D-s monitort csinál.

A monitor elé fel kell fogatni egy plusz LCD lapot, ami egy kis beépített kamerával a két szemet figyeli és a két szemnek más pixeleket enged látni, így a monitoron egymás mellett lehetnek a két szemnek szóló külön pixelek.

A plusz lcd lap és a szoftver együtt tökéletes 3D-s látványt ad a nézőnek.

Egyetlen hibája: 1 db nézőnek, mert a két szeméhez kell hogy hangolja a maszkolást.

Ez már vagy 5-6 éve volt, azóta is várom ,mikkor kerül kisker forgalomba, de még nem látom sehol.

2014. aug. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Wadmalac ***** válasza:

*azóta is várom ,mikor kerül


A hurka ujjaim.

2014. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!