Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy f (x) =−2x+a függvén...

Egy f (x) =−2x+a függvény görbéje átmegy a (2;3) ponton. Mi lesz "a" értéke?

Figyelt kérdés
elvileg ugye 7, de persze én -1 et számoltam....bennem van a hiba nyilván de mit is kellett volna tudnom és nem kellett volna zárójelet használni a feladat készítőjének?

2014. szept. 12. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Behelyettesíted az x-et és y-t.

3 = - 2 x 2 + a

2014. szept. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
bocsesz az 2^x ...... nem 2szorozva x-el, rosszul írtam
2014. szept. 12. 23:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, akkor oda helyettesítsd be...
2014. szept. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az adott pont (2;3). Ez azt jelenti, hogy az x=2 helyen a függvény y=f(x)=3 értéket vesz fel. Egyszerű behelyettesítéssel az adódik, hogy 3=-(2^2)+a, vagyis 3=-4+a, ahonnan a=7.


Az zavarhatott össze, hogy te nem nem -(2^x)-nek, hanem (-2)^x-nek értelmezted a hozzárendelést. Márpedig a "-" itt most egy előjel, tehát konstans szorzója (éppen -1) a 2^x függvénynek. Ha a rossz értelmezést nézzük, akkor persze a=-1 adódik, mert ekkor 3=(-2)^2+a, illetve 3=4+a.

2014. szept. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!