Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Blenderrel tervezett térbeli...

Blenderrel tervezett térbeli ábrát hogyan lehet kinyomtatni térbeli printeren?

Figyelt kérdés

2014. szept. 13. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom ha telepítve van a printer drivere, akkor csak ki kell választani a nyomtatók közül azt a nyomtatót a Blenderben és az nyilván úgy fogja kinyomtatni. Vagy nem?
2014. szept. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem ismerem a térbeli printereket csak venni akarok egyet.

Egyenlőre a blendert is alig ismerem inkább csak láttam mit művelnek vele.

Nem tudom a térbeli printert is igy felismeri e a számítógép illetve a blender, de jó lenne ha ilyen egyszerű lenne...

2014. szept. 13. 10:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Á szerintem még nem éri meg venni, nagyon kezdetlegesek ezek még. Én várnék vele 5-10 évet. Amúgy engem is izgat a dolog. Mivel mindig a printer driverével állítjuk be a nyomtatási tulajdonságokat, szerintem ennél a nyomtatónál is így lehet, kapunk hozzá egy szoftvert és abban lennének a különböző beállítási lehetőségek, a Blendreben meg csak a nyomtatás gombra kell menni.
2014. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen leírások, hogyan készítsük elő a fájlokat:

[link]

[link]

2014. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

11:10


Bizonyos szempontból igazad van. Ha nincs pénzünk és kedvtelésből használnánk akkor tényleg nem éri meg.

Ez annak éri meg akit felvet a pénz, vagy aki üzlet miat használja.

Ugyanis ha a bevételből levonva a befektetett összeget, az derül ki, hogy a nyeresség arányos a ráforditott idővel, akkor megéri. Max. ha késöbb olcsóbb lesz a printer akkor jobban meg fogja érni ugyanez.

Szóval ha jövedelemről van szó akkor nem éri meg 5-10 évet várni hogy akkor ugyanez magasabb haszonnal megy majd.

Köszönöm az eddigi infókat átböngészem.

2014. szept. 13. 11:40
 6/8 anonim ***** válasza:
De ezeket a tárgyakat egy fröccsöntő géppel is létre lehet hozni. Ezen a gépen 30 perc egy egyszerűbb tárgy kinyomtatása. Nem tudom elképzelni, hogy üzletszerűen nyereséges lenne ezzel állítani elő bármit.
2014. szept. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert a fröccsszerszám megmunkálása is biztos nyereséges tud lenni minden különböző modellre külön, pláne ha nem is akar belőle nagysorozatot gyártani...
2014. szept. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Léteznek olyan tárgyak amiket fröncsöntéssel nem lehet létrehozzni.

Pl. a nagyon bonyolult minták, ahova már nem jut el mindenhova a befecskendezett anyag.

A másik: én ugy tudom- javitsatok ki ha tévedek egy fröcsöntő szerszám legyártása félmillió Ft.

És azzal utána csak egyformák gyárthatóak. Igaz abból akár 100 000 db is, tehát ha csak 10 Ft-al drágábbn adjuk mint az anyagköltség máris nyertünk 4 és fél milliót...

Csakhogy ehhez piac is kell a 100 000 darabra...


Ellenben a térbeli printer ára kb. annyi mint egy fröncsöntö szerszám, nem kell hozzá egy egész fröcsöntő gép pluszba és megoldható, hogy mindig annyit gyártsunk le belőle amennyi kell. Akár egyesével is. A régi formák egyszerübben menthetőek s simán át lehet állni egy alkatrész legyártása után egy másikra. Ha el van mentve akkor csak néhány kattintás.

És nincsenek az öntésnél felmerülő problémák se.

2014. szept. 13. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!