Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy tudom kiszámolni hogy...

Hogy tudom kiszámolni hogy egy pneumatikus munkahenger hány tonna nyomásra képes?

Figyelt kérdés
Melyik adatok kellenek hozzá, átmérő? bar? stb... és ha ezek megvannak hogy tudom kiszámolni?

2014. szept. 16. 19:23
 1/4 Nincki válasza:
F[N]=(P[bar]*A[mm2])/10
2014. szept. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nincki válasza:
Amit még fontos tudni, hogy pneumatikával nem fogsz tonnákat megmozgatni, ahoz már hidraulikát szokás használni, de azt hiszem a számítás ugyan az. És amit a számításnál mindenképp vegyél figyelembe, hogy a nyomó és a húzóerő nem egyezik meg mert a felületből (A) ki kell vonni a dugattyúrúd keresztmetszetét, de csak a húzó oldalon!
2014. szept. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 supra01 ***** válasza:

Szia!

Itt van egy klassz anyag!


[link]

2014. szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Megkésve bár, de törve nem, hátha még valakinek hasznos lehet az információ, ehhez van egy táblázat, x bár nyomáson hány kg-ot képes tolni/húzni egy adott átmérővel rendelkező munkahenger. [link]


Amennyiben bárkinek további információra lenne szüksége: www.pneucom.hu

2015. jún. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!