Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi másnéven az y-tengely...

Mi másnéven az y-tengely metszéspont?

Figyelt kérdés

Az x-tengely metszéspontot másnéven zérushelynek nevezik. Ugyanígy elnevezték az y-tengellyel való metszéspontot is? Ha igen mi a neve?


Előre is köszönöm.


2014. szept. 30. 22:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
y=0
2014. szept. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Konkrét névre lennék kíváncsi. Egyébként az y = 0 az a zérushely. Az x = 0 pedig az y-tengely metszéspontja. De sebaj. Konkrét névre lennék kíváncsi, ahogy van "zérushely" elnevezés is, úgy gondolom kell lennie egy másik elnevezésnek az y-tengely metszéspontjára.
2014. szept. 30. 22:38
 3/17 reptoid tudós 2 ***** válasza:
A zérusérték.
2014. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tényleg! Köszi, tök egyértelmű. Hely - érték. Hogy nem jutott eszembe.
2014. szept. 30. 22:47
 5/17 A kérdező kommentje:
Ami még érdekes, hogy nem fordítva van. Z.hely: y = 0 , ahol ugye az érték a zérus és nem pedig a hely. és fordítva, z.érték: x = 0 , ahol meg a hely a zérus, mégis zérusértéket mondanak. Vajon miért...
2014. szept. 30. 22:50
 6/17 anonim ***** válasza:
Az x tengely az a hely ahol függvény értelmezve van az y tengely az az érték amit az adott helyen a függvény felvesz.
2014. okt. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 dellfil ***** válasza:

Az x és az y tengely metszéspontját origónak is nevezik. Ha jól tudom. :)


dellfil

2014. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 dellfil ***** válasza:

Látom, nem a kérdésre válaszoltam. Ezt benéztem, bocsánat. A kérdésre sajnos nem tudom a választ.


dellfil

2014. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kérdező! Nem zavar, hogy egy egyenesnek nincs metszéspontja? Metszéspontja (többek között) két egyenesnek van.

A te esetedben egy koordináta-rendszerről beszélünk, amelyben van egy x (koordináta) tengely és egy rá merőleges y (koordináta) tengely. A kettő metszéspontja a zéruspont, vagy más néven origó. Ha pedig egy függvényt is tekintesz, amelyik mondjuk metszi mindkét tengelyt (pl. y=(x-1)^2-2 parabola), akkor beszélhetünk az y=0 függvényértékről, amelyet a függvény zéruspontjának nevezünk. Ez az a hely, ahol a függvény metszi az x tengelyt. Ezen kívül (ha van értelme), beszélhetünk a függvény x=0 pontban való értékéről. Ez nem zérushely! Ez a függvény és az y tengely metszéspontja.

2014. okt. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
utóirat: függvény zéruspontját szokás a függvény gyökének is nevezni.
2014. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!