Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tud a matematika...

Hogyan tud a matematika tanárunk olyan gyorsan fejben számolni?

Figyelt kérdés
Még be sem írtuk a számológépbe, de már ő mondja az eredményt. A prímtényezős felbontásnál is felír egy elég nagy számot (pl: 25.286) és már rögtön írja alá a megoldást (nem előre tanulja be, mert egyszer mi mondtunk neki egy nagy számot és azt is pillanatok alatt felírta).
2010. jan. 22. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlat, és monjduk x éve ezt csinálja és ráállt az agya, nem mellesleg vannak trükkös fogások matekban, ami 20x gyorsabb mint a számológép, meg ennyi idő után már gyököt is jól saccolnak kb.
2010. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy szeretnéd eltanulni tőle, akkor fog válaszolni a kérdésedre. Azért matektanár. :-) Egyébként én is így vagyok vele, sokszor előbb mondom az eredményt, mint hogy a tanítványaim elővegyék a számológépüket. Röviden egyébként: gyakorlás kérdése.
2010. jan. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
82%
Ehhez szerintem adottság kell.
2010. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BeerHunter ***** válasza:
100%
Az évek meg a rutin. Nyáron dolgoztam Mekiben, és műszak végén a műszakvezető számolta a pénzt+kajajegyet. Annak mindegy volt, hogy milyen sorrendben voltak a címletek, 100000-ig simán összeadta fejben. Pedig nem volt matektanár:)
2010. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlat teszi a mestert, meg persze adottság, plusz a trükkök. Én nem vagyok matektanár, de én is gyorsan számolok fejben.
2010. jan. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat ;)

Gondoltam, hogy sokat gyakorol, de azért furcsa, hogy pl. 3285-nek is megmondja a gyökét 2 pontos tizedességgel pillanatok alatt ;)

2010. jan. 23. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!