Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan tudom kiszámítani egy...

Piroslap kérdése:

Hogyan tudom kiszámítani egy random keresztmetszetű rúd poláris (vagy torziós vagy nem tudom, ebben az esetben hogy hívják) másodrendű nyomatékát?

Figyelt kérdés
Kör keresztmetszetre szinte minden ezzel foglalkozó oldalról szembe jön a képlet, de én egy különleges tartót szeretnék méretezni. Ha valami programot tudna valaki ajánlani, annak is örülnék.

#rúd #tartó #mechanika #szilárdságtan #poláris másodrendű nyomaték
2014. okt. 13. 16:06
 1/4 anonim válasza:
Erre énis kiváncsi vagyok.
2014. okt. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát.. eddig marad az, hogy ha tudom, akkor kiintegrálgatom.. (mondjuk annyi szerencsém van, hogy egyenesek a határoló felületek, így fel tudom bontani..) r^2=x^2+y^2... és dA helyett dxdy (és origó a súlypontban van). Bár most azon gondolkozom, hogy ha a részeket, amikre felbontottam külön számolom, a saját súlypontjukból, és aztán steinerrel összerakom, úgyis lehet, hogy működik, de nekem ez pont nem lenne egyszerűbb, mert ennél meg nyomibb a forma. :D
2014. okt. 13. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. okt. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Ha fel tudod osztani mondjuk négyzet keresztmetszetű darabokra, azokat tudod számolni.
2014. okt. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!