Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A tüznek van e súlya?

A tüznek van e súlya?

Figyelt kérdés
pl egy köbméter tüznek mennyi lehet a tömege?
2014. okt. 22. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tűz maga ionizált gáz. Maga a láng igazából csak a fény, amit a túlhevült atomok leadnak. Szóval a lángot alkotó anyagnak természetesen van súlya (mint minden anyagnak), azonban ez eléggé vegyes összetételű anyag, eléggé széles palettán változhat a súlya - elvégre szén, oxigén, hidrogén és nitrogén jó pár vegyülete, félig elégett anyag széles skálán.


Szóval nem lehet azt mondani, hogy a lángot alkotó gáz x gramm.

2014. okt. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szirty ***** válasza:

A "tűz" egy folyamat (történés) megnevezése használt fogalom.

Fizikai értelemben vett súlya vagy tömege annyira van, mint mondjuk a táncnak vagy a TV nézésnek.

2014. okt. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy jól mondom-e, de szerintem akkora a súlya, mint annak a gáznak, ami meggyulladt. Annyi bizonyos, hogy könnyebb mint a levegő, mert akkor a robbanáskor keletkezett tűzgomolyag nem fölszállna, hanem lesüllyedne, a gyertyaláng elterülne a gyertya tetején, és ha fejjel lefelé fordítanánk a gyertyát, akkor az fejjel lefelé is függőlegesen lefelé égne. Úgyhogy szerintem függ attól, hogy mi az az adott gáz, ami ég, függ hogy az adott gázból mennyi égett el, és függ, hogy a láng homogén-e tehát hogy vannak-e benne nem gyulladásban lévő gáztérfogatok-e, vagy nincsenek. Ráadásul a súlya folyamatosan változik attól függetlenül, hogy az adott gázok elegyéből mekkora mennyiségű gáz van égő állapotban, amit ugye a folyamatosa változásoktól és az gázelegyek aránynak változásától nem lehet megállapítani, tehát mindig más. De még egyszer mondom, a legtöbb láng "könnyebb" mint a levegő, mert nem süllyed le.


De ez az én véleményem nem értek hozzá pontosan :)

2014. okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na újra.



**Ráadásul a súlya folyamatosan változik attól függően, hogy a gázelegyben az egyes gázok mekkora arányban vannak jelen az égésben (vagyis égő állapotban).**

2014. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!