Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » MATEMATIKUSOK, TANÁROK,...

MATEMATIKUSOK, TANÁROK, MÉRNÖKÖK: Fontos, hogy a négyzetrácsos füzetbe való íráskor a számokat pontosan a négyzetrácsba írjam? Nézik ezt vizsgákon, dolgozatkor, vagy továbbtanulás esetén? Alább kifejtem.

Figyelt kérdés
Egyértelmű szabály az, hogy törtek írásakor az egyenlőségjel a törtvonallal szemben, középen van; ez világos. De mi van a fenti kérdésemben leírtak esetén, baj az, ha halmazok jelölésekor, összeadás, kivonás stb. írásakor úgy írom, mintha sima lapra írnám? Nagyon megszoktam már a sima lapos írást. Egyébként úgy próbálok írni, ahogyan a tankönyvek sima lapjain van, néha szóközt is hagyok.

#követelmény?Matematika
2014. okt. 25. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézik. Majd próbálj meg főiskolán az integrálós feladatoknál csak a négyzetekbe írni. :)
2014. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért? Kifejted.
2014. okt. 25. 16:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert olvashatatlanul zsúfolt lesz tőle a papír. Egyszerűen nem férnek el egymás mellett. Eleve ha írsz egy Summa-t tartománnyal együtt, már az is kész rémálom.
2014. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor jó, ha írhatok így, ennek örülök.
2014. okt. 25. 18:04
 5/9 anonim válasza:
Én inkább csak sorvezetni használom.
2014. okt. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen eleinte még használtam kockás füzeteket, aztán leszuktam róla. Ma csak sima papírra írok.
2014. okt. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell egy négyzetrácsba írni. Ha 4 négyzetbe elfér egy betű, az már bőven jó. A lényeg, hogy az írás olvasható legyen.

Egyébként nyugodtan használhatsz üres papírokat mind jegyzeteléshez, mind pedig zh-k esetén.


Jó tanács: Inkább használj nagy méretű betüket, számokat, mint kicsinyeket. Így számodra is érthetőbb és világosabb pl. egy hosszú levezetés/bizonyítás követése.


Ha négyzetrácsos lapra dolgozol, az legfeljebb sorvezetőként szolgálljon, ahogy már említették.

2014. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, még annyi megjegyzés, hogy a négyzetrács elsősorban pl. diagramok arányos rajza esetén lehet nagy segítség. Bár mérnöki szempontból, illik szabadkézzel sima lapra is méretarányos ábrát készíteni.


Szerkesztési feladatok esetén pedig különösen ajánlott a sima lap használata, hisz a négyzetrács csak zavaró tényező lehet.

2014. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetemen, harmadévben jöttem rá, hogy még mindig négyzetrácsos füzeteket veszek, holott az ég egy adta világon sehogy sem használtam ki a négyzetrácsokat! :D
2014. okt. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!