Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Facebook termék vagy szolgál...

A Facebook termék vagy szolgáltatás?

Figyelt kérdés
Közgázból szorgalmit írok és ezt a témát (a facebookot) választottam de azt nem tudom eldönteni, hogy termék, vagy szolgáltatás-e. Szerintem szolgáltatás, csak az a baj, hogy meg is kell indokolni :/ Előre is köszönöm a segítséget

2014. okt. 27. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Letrejon barmilyen kezzel foghato objektum? Nem. Akkor?
2014. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Egyik sem.
2014. okt. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább az évszázad parasztvakítása :D

Egyébként a Facebook szerintem egy cég, vállalkozás.

2014. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm mindenkinek :) úgy döntöttem egy másik témát választok, mert ezzel túl nagy fába vágnám a fejszét :DD
2014. okt. 28. 09:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Amugy termeszetesen szolgaltatas. A ceg egy felhasznaloi feluletet kinal neked, ahol tartalmakat oszthatsz meg masokkal, illetve ertesulhetsz masok tartalmairol. Ez nem egy termek, ez ugyanugy egy szolgaltatas, mintha penzert berelnel egy reklamfeluletet valahol, ahova aztan kiragasztanad a dolgaidat. A postafiok berles (a postan) is szolgaltatas, mint ahogy az e-mail fiok is egy szolgaltatas, es a facebook fiok is egy szolgaltatas.
2014. okt. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm :)
2014. okt. 30. 21:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Mind a kettő.

Maga a program az egy termék (immateriális jószág), de csak Zuckenbergéknél. (Akár el is adhatná.)

Ott aktiválva van, számolják rá az értékcsökkenést.

A termék segítségével szolgáltatást nyújtanak, persze a szoftveren kívül élőmunka, egyéb tárgyi eszköz stb. is kell hozzá.


A felhasználóknál és a reklámozóknál viszont igénybe vett szolgáltatás (az már más kérdés, hogy a sima használata ingyenes).

2014. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szolgáltatás lehet, hogy ingyenes, de attól még ugye ne feledkezzünk meg a felhasználó által nyújtott ellenszolgáltatásról: az általa közzétett tartalom a facebook által felhasználható, illetve aktivitása, ismerősi hálója, a magáról nyújtott információ a cég számára mind pénzzé konvertálható üzleti érték.

Amúgy az nyilvánvaló, hogy a szolgáltatás nyújtói terméket használnak a szolgáltatás nyújtásához, a fodrász is ollót használ, a Facebook Inc. pedig programokat és szerverparkokat, amiket ő ugyanúgy vesz valakitől, mint a fodrász veszi az ollót. Éppen ezért, ahogy a fodrász is eladhatná az ollóját, úgy a fb is eladhatná a szoftvereit és a gépeit, de ettől még a hajvágás meg a fb-ozás nem lesz termék.

Amúgy a böngésző is egy termék, amivel megnyitod a facebook-ot (de nem a facebooké, hanem pl a Microsofté), és a gép is egy termék, amin a program fut. Ettől a fb továbbra sem termék, csak termékeket használunk az igénybeételére.


Az megint más kérdés, hogy amikor letöltöd a mobilra a facebook alkalmazást, akkor mi történik. Mert ha a szoftver egy termék, akkor facebook egy terméket ad, amivel kizárólag az ő szolgáltatását tudod igénybe venni. De szerintem ez csak annyira tekinthető terméknek, mint a mozijegy. A mozijegy is végülis egy fizikai dolog, de csak arra az egy szolgáltatásra tudod felhasználni, amire szól, éppen ezért szerintem nem tekinthető terméknek, csak a szolgáltatás igénybevétlét segítő tárgynak. Szerintem ugyanilyen a facebook app is.

2014. okt. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mit tekintünk Facebooknak.

Magát a Facebook-ot (a programot) nem töltjük le.

Ha letölthenénk, vagy akár lemezen megvehetnénk, akkor a felhasználó terméket venne (nem a fizikai megjelenés számít), mint egy könyvelő szoftver esetében.

De a Facebook-ot mi csak használjuk, a tulajdonosánál pedig termék.

2014. okt. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!