Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha ismerem egy egyenes egyenle...

Ha ismerem egy egyenes egyenletét, hogyan tudnám az egyenest párhuzamosan eltolni a rá merőleges egyenesen adott értékkel? És hogyan tudom meghatározni az így kapott egyenes egyenletét?

Figyelt kérdés
2014. okt. 28. 18:18
 1/3 Silber ***** válasza:

Egyenesek általános egyenlete:

y=mx+b, ahol:

y - függvényérték (függő változó)

m - meredekség

x - független változó

b - konstans


Ha egy egyenletet el akarsz tolni függőlegesen, akkor "b" értékét kell változtatni.

"+" irányba tolás esetén a módosított egyenes képe az eredeti egyeneshez képest feljebb,

"-" irányba tolás esetén a módosított egyenes képe az eredeti egyeneshez képest lejjeb lesz megtalálható.

2014. okt. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


A lényeg az lenne, hogy úgy toljam el az egyenest mindkét irányba, hogy az egyenesre merőleges egyenes és az egyenes metszéspontja, valamint az új egyenes és a merőleges egyenes metszéspontja között egy adott érték legyen. De nem tudom, hogy tudom meghatározni, hogy ekkor hogyan változik a "b" érték?

2014. okt. 28. 19:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Az eredeti egyenes paraméteri ismertek. A meredekség nem változik, csak a konstans. Ha eltoltuk, akkor a szintén adott pontba került, az y=mx+b egyenes tehát átmegy ezen a ponton, vagyis a b-t kell kiszámítani az elsőfokú egyenletben.
2014. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!