Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » AZ EMP lényegében egy elektrom...

AZ EMP lényegében egy elektromágnes? Vagy az EMP-hez nagyfrekvencia kell? EMP-ben amúgy van vasmag?

Figyelt kérdés
2014. nov. 18. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem más, mint egy nagyon erős szélessávú rádióadó.
2014. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát… Én így kapásból azt olvasom az EMP-ről, hogy az egyszerűen egy elektromágneses pulzus, ami lehet mesterséges és természetes eredetű is.


Szóval ez alapján ez nem egy elektromágnes, nem kell hozzá nagy frekvencia, és egészen biztosan nincsen benne vasmag.


[link]


(Persze elismerem, ennek a rövidítésnek lehet másmilyen jelentése is.)

2014. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikről tudok, azokban nincs vasmag. Mert a vasmag igyekszik magába gyűjteni a mágneses erővonalakat. Meg a vasmagok nem alkalmasak a nagyon rövid impulzusú üzemre a hiszterézisgörbéjük miatt. A légmag ami itt dominálni szokott.
2014. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az EMP elektromágneses impulzus (ElectroMagnetic Pulse) megnevezése - tehát egy jelenség és nem egy berendezés neve.


Elektromágnessel közvetlenül csak mágneses teret lehet létrehozni.


EMP keletkezik például:

* villámláskor

* elektrosztatikus kisüléskor

* kapcsoló bekapcsolásakor

* nukleáris robbanáskor

* nem nukleáris robbanással táplált fluxus kompressziós generátornál ( [link] )

* nagy kapacitású kondenzátor antennán történő kisülésekor

* elektromágneses formázáskor (Itt egy erős pulzáló mágneses erőtér hat egy elektromosan vezető - általában alumínium vagy réz - tárgyra, ezáltal elektromos áramot gerjesztve benne, és ez formálja az anyagot. Lásd: https://www.youtube.com/watch?v=DocVqsdDQG8 )

2014. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kicsit még utánaolvastam és vasmag biztos, hogy nincs benne.

De valaki írta, hogy nem elektromágnes.

De akkor miért elektromágneses pulzus a neve.

Szerintem ez egy nagyon erős elektromágnes. És egy vagy több áram impulzust kap. (Legalábbis Nekem eddig ez jött át a cikkekből, fórumokból..)

2014. nov. 18. 23:01
 6/9 anonim ***** válasza:

Az elektromágnes azért elektromágnes, mert a MÁGNESes mezőt az ELEKTROmos feszültség hozza létre a tekercsben.


Az EMP pedig azért elektromágneses, mert egyszerre jön létre impulzusszerű MÁGNESES és ELEKTROmos mező.

2014. nov. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor mégis csak egy elektromágnes és frekvencia kell neki.
2014. nov. 19. 00:03
 8/9 anonim ***** válasza:

"Akkor mégis csak egy elektromágnes"

Nem.


Az elektromágnes egy tárgy. Egy áramjárta tekercs, ami közvetlenül csak mágneses mezőt kelt.


Ahhoz hogy EMP-t hozzon létre igen nagy és igen gyors lefolyású, impulzusszerű feszültségtüskének kell átjárnia. Így a gyorsan változó mágneses tér létrehozhat gyorsan változó elektromos teret is (lásd indukció).

2014. nov. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szóval akkor itt az (a,) fenti ábra.

[link]

Ilyen (vagy ennél is rövidebb) jelet kell adni egy tekercsnek és akkor az EMP lesz?

Jól értem?


De ha áramot kap a tekercs (akár 1 milliszekundumig) akkor az nem lesz elektromágnes egy pillanatra?

2014. nov. 19. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!