Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Melyik a világ eddigi -...

Melyik a világ eddigi - tervezett és elkészített - leghosszabb (újrahúzás nélkül) üzemidejű digitális (vagy mechanikus, ha olyan) órája, ami hordozható?

Figyelt kérdés

2014. nov. 19. 11:18
 1/5 spectator ***** válasza:
Lehet, hogy nem értem a kérdést, de minden digitális karóra ilyen, ha szorgalmasan cseréled az elemet.
2014. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem figyeltél : "ÚJRAHÚZÁS NÉLKÜL" !! XD
2014. nov. 28. 20:49
 3/5 Hominida ***** válasza:

Nekem sráckoromban volt egy mechanikus ÉS digitális karórám, akkor az elektromos és elektronikus óra még nem volt piacon. Ébresztőórák is voltak olyan, amelyek az időt számjegyekkel mutatták, de teljesen rugós mechanikus szerkezetek voltak. És vannak elektronikus mutatós órák is, amelyek ettől még nem lesznek analógok, vagyis végtelen finom időfelbontásúak, de azért annak tekinthetjük őket.


De ezt nem nézve te valószínűleg megengedted a kérdésben az elektromos meghajtású, elektronikus órákat. Ha úgy cserélek akkumulátort vagy elemet, hogy közben nem szakítom meg az áramot, az újrahúzás? Mert ha igen, akkor tulajdonképpen az akkumulátorok és elemek tartósságává alakult a kérdés.


De ha csak rekordként érdekel a dolog, akkor szerintem esélyes egy új-zélandi egyetemen 1864 óta működő atmoszférikus óra, amit Beverly Clock néven emlegetnek. A mechanizmusában a hőmérséklet- és nyomásváltozás van benne mechanikus energiává alakítva. De ez az óra is állt már, amikor tisztításra szorult, viszont felhúzni sosem kellett.

2014. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ha úgy cserélek akkumulátort vagy elemet, hogy közben nem szakítom meg az áramot, az újrahúzás?"

Mondjuk, hogy igen!


Digitális alatt pedig én alapból elektromosat értettem.


Az az atmoszférikus óra az hordozható?

2014. dec. 7. 23:30
 5/5 Hominida ***** válasza:
100%

Olyan, mint egy kisebb ingaóra. Tegnap még úgy értelmeztem, hogy a kutatóintézetekben telepített és működtetett spéci órákat kell kizárni, de valóban, ez az óra nem hordozható. Pedig úgy megtetszett. :-) Még nem hallottam róla.


A hordozhatóság az ingaórákat kizárja, a súlyhajtásúakat szintén, de a hosszú járatidő szerintem bármilyen mechanikus órát érzékennyé tesz a rázkódásokra, és rugóról sem nagyon hihető, hogy évekig járjon. Az én tizenöt éves Casio karórám 3-4 évente használ el egy elemet, ez súlyosan űberelnie kell egy leg-órának.


A Seiko Thermic egy thermoelektromos meghajtású óra volt 1998-ból, amelyben csak tartaléknak volt egy elem, egyébként a testmeleg hajtotta, és így csak egy meghibásodás állítja le. A Citizennek is volt Madness R1 néven ilyen óratípusa. Nem találok mostanában kereskedelmi forgalomban levő hasonló órát, de ezek már teljesítik a kívánalmat, azt hiszem.

2014. dec. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!