Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi lehet az oka annak, hogy a...

Mi lehet az oka annak, hogy a Fidesz népszerűsége és a választási részvételi arány -0.77-es korrelációban állnak egymással?

Figyelt kérdés

1998-óta számoltam, tehát minél kevesebben szavaznak annál nagyobb a Fidesz népszerűsége a választáson, ennek mi lehet az oka?

(azért tettem fel ide is a kérdést, mert a politika témában úgy tűnik kevesen tudják mi az a korreláció)



2014. nov. 22. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A Fidesz tud leghatékonyabban mozgósítani.
2014. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt a tudomány rovatban pedig nem akarok politikai fejtegetésekbe bocsátkozni, ellenben a korrelációval, mint mérőszámmal kapcsolatban eléggé szkeptikus vagyok. A 77% amúgy sem olyan borzasztó erős korreláció, hogy erre komoly következtetéseket lehessen alapozni. De ennél sokkal nagyobb baj, hogy a korreláció csak a lineáris kapcsolat erősségét méri, és a politikai-társadalmi folyamatok nagyon nagyon nemlineárisak. És ugye mindössze néhány választás volt, tehát adatod sem sok van...

Én kellő óvatossággal kezelném az eredményt. Jelenthet is valamit, meg nem is.

2014. nov. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ma 17:05

Igazad van, 5 adat esetén elég magas lehet a hiba. Van rá képlet, hogy x számú adat esetén y-nál erősebb korreláció mennyi eséllyel következhet be véletlenszerűen?

2014. nov. 22. 17:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos ki lehet számolni valahogy a valószínűséget, de előtte olvasd el (és értsd meg) ezt a problémát, nehogy beleszaladj:

[link]


De persze meg lehet nézni, majd ha lesz egy kis időm, megpróbálok utánaszámolni. Engem is érdekel :)

2014. nov. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!