Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy lehet a 2+2 5? Nekem azt...

Hogy lehet a 2+2 5? Nekem azt mondták be lehet bizonyitani, több helyről is hallottam, de konkrét bizonyitást nem halotttam még, valaki esetleg meg tudja magyarázni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 01:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát az ÁFA?
2010. jan. 31. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mondasz valamit :D
2010. jan. 31. 02:22
 3/16 anonim ***** válasza:

ha beszélsz angolul:

[link]


ha nem hátha vki majd segít a válaszolók közül:)

2010. jan. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

[link]


Ugyanaz magyarul. De ha látsz rá bizonyítást az vagy hamis (azaz vét egy matematikai hibát, egyenletrendezésben sok helyütt lehet eltévedni (nem megfordítható dolgokkal, például 0-val osztás, gyökvonás)), vagy olyan előfeltételezésekkel él, amik nem triviálisak (például véges testekben könnyen előfordulhat ilyen egyenlőség).

2010. jan. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2.vagyok

bocsi a magyart nem találtam meg:S

2010. jan. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Interwikik között ott van. Angol wikipédia egy oldalán ha rákeresel, hogy magyar, akkor ha talál az jó eséllyel a magyar megfelelő lesz.
2010. jan. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

2.vagyok


köszi,:)tényleg béna vagyok;)

2010. jan. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Csak logikai hibával (rendszerint nullával való osztással) lehet bizonyítani az állítást. Ez pedig nem jó módszer, valljuk be.


Mivel az öt is szerepel eredményként, így a számrendszerbeli eltérések esetét is vizsgálva megállapíthatjuk, hogy nincs olyan számrendszer, ahol teljesülhet a felvetésünk, ugyanis legalább hatos alapú számrendszerben kell gondolkodnunk, viszont ott is négy az eredmény.

Esetleg hármas alapú számrendszerben mondhatjuk el, hogy 2+2=11 vagy négyes alapú számrendszerben 2+2=10, de mást nem igazán. Viszont ez utóbbi két esetben nem érvényes, hogy "kettő meg kettő egyenlő tizenegy vagy egyenlő tíz", mert ezen esetekben tévesen olvasnánk tíznek vagy tizenegynek az eredményt.


Tehát matematikailag korrekten nem lehet bizonyítani azt a paradox állítást, hogy kettő meg kettő egyenlő öt.

2010. jan. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondani sok mindent lehet... Bizonyítás, ha létezik, akkor az szükségképpen hibás.
2010. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A nullával való osztás mellett a négyzetre emelés, majd gyökvonás hibáival is szokták bizonyítani az ilyeneket. Már volt itt az oldalon is, hogy leírtuk, hogy miért NEM úgy van ahogy levezették.
2010. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!