Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Tudnátok nekem küldeni hibater...

Tudnátok nekem küldeni hibaterjedéses feladatokat?

Figyelt kérdés
Kerestem a google-ban, de csak olyanokat találtam, ahol koordináták vannak megadva stb. Nekem csak szimpla feladatok kellenének, ahol csak a relatív, illetve az abszolút hibát kell kiszámolni a megadott adatokból.

#matematika #hibaterjedés
2014. dec. 10. 16:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Van egy feladat f(x) 0 ha x=0, különben (log(1/x))^(-1/8), ha 0<x<1. Ez a fv. folytonos a 0 és jobb oldali környezetében. Numerikus értékeket a HP-33E zsebszámítógépen elvégezve kapjuk, hogy f(0,1)=0,90099637...f(10^(-80))=0,53099888, így ha x->0, f(x)->0 határértéket semmi sem támasztja alá.

Meglehetősen sok szakkönyv foglalkozik a hibaterjedéssel, a feladatok kondicionáltságával, a numerikus instabilitással valamint a kiejtéssel. Ez a numerikus matematika részterületének tekinthető. Sz. Gy.

2015. ápr. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!