Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van két egyforma méretű...

Van két egyforma méretű bowlinggolyónk, de különböző tömegűek. Mondjuk 1 és 2 kilósak. Ha egyszerre leejtjük ugyanolyan magasról, melyik esik előbb a földre?

Figyelt kérdés

2014. dec. 12. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A fekete.
2014. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Hát… Felőlem kipróbálhatod. Menj fel egy ballonnal és a két golyóval 500 méter magasra, és ejtsd le őket egyszerre (csak ne rám). Én merek fogadni, hogy a nehezebb szemmel láthatóan hamarabb fog földet érni.
2014. dec. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nehezebb, de csak a légellenállás miatt.
2014. dec. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit számolgattam. A tipikus földi körülményeket és bowlinggolyókat leíró adatokkal az 1 és a 2 kilogrammos bowlinggolyó esési ideje

30 méter magasról körülbelül 2,61 és 2,54 másodperc,

100 méter magasról körülbelül 5,37 és 4,97 másodperc,

500 méter magasról körülbelül 18,8 és 14,8 másodperc.


Tehát a közegellenállás hatása a bowlinggolyók esetén 100 méteres magasság környékén kezd lényeges lenni földi körülmények között. Ha csak 1-2 méter magasról ejted őket, akkor tulajdonképpen egyszerre esnek le. (Ha szeretnétek, leírom a pontos adatokat és közelítéseket, amikkel számoltam, de nem érzem nagyon lényegesnek őket. Úgyis csak nagyságrendeket akarok érzékeltetni.)

2014. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A válasz attól függ, hányadik osztályba jársz.

Ha a gravitációt veszitek, akkor egyszerre érnek földet, ha a légellenállást akkor egy nagyon elrontott szemléltetése lehet annak, hogy a légellenállás befolyásolja a szabadesést.

2014. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2014. dec. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

> „Hát… Felőlem kipróbálhatod. Menj fel egy ballonnal és a két golyóval 500 méter magasra, és ejtsd le őket egyszerre (csak ne rám). Én merek fogadni, hogy a nehezebb szemmel láthatóan hamarabb fog földet érni.” – A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik.


> „[…]500 méter magasról körülbelül 18,8 és 14,8 másodperc.[…]” – A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.


Ezek szerint a 4 másodperces különbség még nem szemmel látható?… Ez nekem új…

2014. dec. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!