Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematika irracionális szám?

Matematika irracionális szám?

Figyelt kérdés
Mi az irracionális szám definíciója?
2010. febr. 1. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Irracionális számnak nevezzük az olyan valós számokat, melyek nem racionálisak, vagyis amelyek nem írhatók fel két egész szám hányadosaként. Az ilyen számok mindig végtelen, nem szakaszos tizedes törtek. A név ugyan latin, de az értelme görög. Az ókori görög 'mathéma' csak a természetes számokat tartotta számoknak. A törtek (bár úgy számoltak velük, mint mi) számukra csak két szám arányai voltak. Súlyos csapás volt az akkori bölcseletre, mikor rájöttek, hogy az egység oldalú négyzet átlója semmilyen aránnyal nem fejezhető ki. Ekkor kezdődött a geometria tudománnyá válása, mert sok, aránnyal ki nem fejezhető mennyiség (elvileg) pontosan kiszerkeszthető.
2010. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

"Irracionális számnak nevezzük az olyan valós számokat, melyek nem racionálisak, vagyis amelyek nem írhatók fel két egész szám hányadosaként. Az ilyen számok mindig végtelen, nem szakaszos tizedes törtek. A név ugyan latin, de az értelme görög. Az ókori görög 'mathéma' csak a természetes számokat tartotta számoknak. A törtek (bár úgy számoltak velük, mint mi) számukra csak két szám arányai voltak. Súlyos csapás volt az akkori bölcseletre, mikor rájöttek, hogy az egység oldalú négyzet átlója semmilyen aránnyal nem fejezhető ki. Ekkor kezdődött a geometria tudománnyá válása, mert sok, aránnyal ki nem fejezhető mennyiség (elvileg) pontosan kiszerkeszthető."


Idézet innen [link]

Az előző is ezt írta be, csak paraszt módon elfelejtette a forrást megjelölni.

2010. febr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
na,hogy te milyen kedves vagy gondolom te vagy/voltál az osztály stréberje minek leírni ugyanazt 2x?? barom állat
2010. febr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Veled ellentétben én már elvégeztem egy iskolát, ne magadból indulj ki. Paraszt dolog beidézni valamit, aztán "lefelejteni" a forrásmegjelölést. Megdöbbentő mekkora suttyók járkálnak a világban.
2010. febr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Olyan szám amelyet nem lehet felírni a/b alakban. így a legrövidebb.
2010. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A Pí akkor racionális szám, mivel fel lehet írni a/b alakban: például egy ilyen felírása a pí/1.
2010. febr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ahh igen, ezt tudom ( kis javítás az vége felé lévő komentekhez a/b ahol a,b eleme az egész számoknak így a PI irracionális). Valami olyasmire gondoltam ami egy képlettel megadná az irracionális számokat.
2010. febr. 3. 20:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem találkoztam még ilyesfajta meghatározással, mint az a/b, ha ilyenre voltál kíváncsi.
2010. febr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
általános iskolás megfogalmazásban van az a/b
2010. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úgy értem nem találkoztam még ilyennel az irracionális számokra. A racionálisnak teljesen jó az a/b, egyetemi szinten is, ha nem halmazelméleti alapokról építjük fel :)
2010. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!