Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A ninjato (ninjakard) is...

A ninjato (ninjakard) is ugyanúgy készül mint a katana?

Figyelt kérdés
Tehát több rétegű acél,amit egymásra hajtogatnak,és sok évig köszörülik egy korallkövön?

2014. dec. 17. 21:49
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
A készítése azonos, csak egyenes és rövidebb.
2014. dec. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Ninjato" nem létezett. A filmekben látott rövidebb egyenes kard csak az amerikai filmipar szüleménye.


Japánban egyenes kardok léteztek a korai időben, de ezek helyét vették át az ívelt kardok.


A nindzsák olyan kardokat használtak, amiket a lehető legkönnyebben tudtak beszerezni. Ez természetesen mindenféle katanát jelent. Nem is lett volna semmi értelme külön kardokat készíteni, ami már ránézésre is üvölt, hogy "nindzsa vagyok". Nem szabad elfelejteni, hogy ők valóban kémek voltak elsősorban, nem fekete overallban ugráló szuperharcosok.

2014. dec. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De voltak fekete ruhában is ahogy általában elképzeljük őket,de olvastam azt is hogy koldusruhában,és buddhista szerzetesként is harcoltak,ugyanis a megtévesztés mesterei voltak ők....
2014. dec. 18. 17:26
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Az tény, hogy a hatvanas éveknél korábbról nincs tárgyi bizonyíték a ninjato kardok létezésére, de ettől függetlenül az ezen név alatt futó kardok katanával azonos technológiával, csak egyenes és rövidebb kivitelben készülnek.

Hogy van-e bármi valódi közük a ninják történelméhez, az kérdéses.

Mindenesetre a ninja harctechnikához valóban praktikusabbak, mint a hosszabb és ívelt kivitelük miatt inkább vágó- mint szúró technikát feltételező hagyományos katanák.

Azért Japánban gyártják ezeket szépen, én nem hiszem, hogy itt nagy amcsi reklám-befolyást kell feltételezni.

2014. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!